Spoločnosť Antutu najnovšie zverejnila zoznam 10 najvýkonnejších smartfónov s Androidom pre október 2019. Okrem vlajkových lodí sa teraz pozreli aj na telefóny patriace do strednej triedy.

Známa benchmarková spoločnosť Antutu zverejnila zoznam Android smartfónov, ktoré sa v ich októbrových rebríčkoch umiestnili na prvých 10 priečkach. Okrem najvýkonnejších vlajkových lodí však poznáme aj rebríček telefónov strednej triedy.

Údaje pochádzajú z priemeru benchmarkov vykonaných medzi 1. a 31. októbrom 2019, pričom pozostávajú zo zariadení, ktoré majú aspoň 1 000 jednotiek s bežiacim Antutu benchmark V8.

Zobraziť celú galériu (2)
Zoznam 10 najvýkonnejších Android smartfónov pre október 2019 / Zdroj: Antutu

Dominuje herná mašina od Asusu

Na prvom mieste je nadupaný herný smartfón Asus ROG Phone 2, ktorý okrem procesora Snapdragon 855 Plus, 12 GB pamäte RAM a 512 GB úložného priestoru disponuje aj rýchlym úložiskom typu UFS 3.0. Telefón má však aj trojvrstvový chladiaci systém vrátane 3D parnej komory či vetracích otvorov na odvádzanie tepla.

Zobraziť celú galériu (2)
Youtube / Android Authority

Nezaostáva však ani čínsky OnePlus, ktorému patria ďalšie 4 priečky v postupnosti OnePlus 7T Pro, 7T, 7 Pro a 7. Prvý spomenutý dosiahol vo verzii 8 GB + 256 GB oproti Asus ROG Phone 2 vyššie skóre iba pri výkone GPU, avšak keďže nejde priamo o herný smartfón, druhé miesto je pre výrobcu určite skvelý výsledok.

Zobraziť celú galériu (2)
Zoznam 10 najvýkonnejších Android smartfónov strednej triedy pre október 2019 / Zdroj: Antutu

Redmi Note 8 Pro pre strednú triedu

Čo sa týka smartfónov patriacich do strednej triedy, Antutu rebríčku rozhodne dominuje najnovší Xiaomi Redmi Note 8 Pro vo verzii 6 GB + 128 GB, ktorý je poháňaný procesorom MediaTek Helio G90T. Druhú priečku obsadil Vivo Z1 Pro s procesorom Qualcomm Snapdragon 712, ktorému sekunduje 4 GB + 64 GB pamäte, a tesné tretie miesto patrí obľúbenému Xiaomi Mi 9 SE s rovnakým procesorom a 6 GB + 128 GB pamäte. Dominancia Redmi Note 8 Pro je však jednoznačná, pričom tento skvelý smartfón si môžeš v 6 GB + 128 GB variante momentálne zakúpiť za lákavých 207 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom