Novinka strednej triedy od Xiaomi, Redmi Note 8 Pro, je smartfón, ktorý ponúka aj také funkcie, aké nenájdeš aj v drahších modeloch iných výrobcov. Ak sa práve rozhliadaš po nejakom novom smartfóne, určite by si mal upriamiť svoju pozornosť aj na toto zariadenie.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!
FacebookInstagramYouTube

Cena Xiaomi Redmi Note 8 Pro v 128 GB verziije aktuálne znížená na skvelých 207 € s kupónom GBNOTE8P2, čo je za zariadenie s parametrami, aké Redmi Note 8 Pro ponúka, skutočne lákavá suma. K prípadnej objednávke odporúčame zvoliť dopravu EU Priority Line.

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6+128 GB v čiernej farbe za 207 €
Kupón GBNOTE8P2

Zobraziť celú galériu (0)
@xdadevelopers/Twitter

Až štvoritý zadný fotoaparát

Najväčšou prednosťou je bezpochyby fotoaparát, ktorý na zadnej strane ponúka až 4 snímače. Jedná sa o kombináciu hlavného, 64 MPx snímaču s clonou f/1.8, ktorý môže nahrávať video v 4K a spomalené video s 960 fps, ďalej 8 MPx širokouhlého snímaču s clonou f/2.2 a záberom až 120 stupňov, no a tieto dopĺňa dvojica 2 MPx snímačov s clonou f/2.4, pričom jeden slúži na vytváranie bokeh efektu a druhý na zhotovovanie makro fotografií, ktoré dokáže robiť zo vzdialenosti iba 2 cm. Predný fotoaparát má rozlíšenie 20 MPx a clonu f/2.0.

Keď už je reč o displeji, ten má veľkosť 6.53″, rozlíšenie 1080 x 2340 pixelov a je prekrytý ochrannou vrstvou Gorilla Glass 5. Smartfón je poháňaný procesorom Helio G90T, ktorý svojim výkonom poráža aj Snapdragon 710. V tomto prípade mu sekunduje 6 GB operačnej pamäte RAM a pre tvoje dáta je k dispozícii 64 GB interné úložisko. Keďže sa jedná o globálnu verziu, tešiť sa môžeš aj na plnú podporu 4G frekvencií.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro je napájaný 4500 mAh batériou, ktorá sa nabíja pomocou USB-C konektora a rýchlou, 18 W nabíjačkou. Samozrejmosťou je aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je nenápadne umiestnený pod trojicou zadných fotoaparátov.

Milovníkov bezkontaktného platenia poteší aj prítomnosť NFC. Novinka momentálne beží na Androide 9 s nadstavbou MIUI 10, no už o pár týždňov by mala dostať aktualizáciu na Android 10 s novou prepracovanou nadstavbou MIUI 11.