Výrobcovia smartfónov sa neustále predbiehajú v tom, ktorý z nich prinesie na trh to najlepšie zariadenie. Jedným z hlavných faktorov pri hodnotení a odporúčaní je komplexnosť daného zariadenia. 

Do úvahy sa berie výbava, dizajn a v neposlednom rade aj cena smartfónu. Určite má každý svojho favorita, no v našom rebríčku sa nebudú nachádzať len tie najdrahšie vlajkové lode, ale aj tie smartfóny, o ktorých si myslíme, že skutočne stoja za tvoju pozornosť.

  1. HTC U12 +

HTC U12 + môžeme považovať za zatiaľ najlepšie zariadenie od HTC. Telefón ponúka nekompromisný výkon, skvelé fotoaparáty či rám, ktorý je citlivý na tlak. Zariadenie ohúrilo aj výbornou výdržou batérie a novým spôsobom ovládania. Technológia je zaujímavá a aj praktická, no stále má svoje muchy, na ktorých bude musieť HTC zapracovať.

Zariadenie sa predáva v troch krásnych lesklých farbách, ktoré majú tendenciu meniť odtieň na dennom svetle. Model v modrej farbe má navyše mierne priehľadnú zadnú stranu, pod ktorou uvidíš uložené komponenty zariadenia. HTC U12 + sa predáva za približne 799 €.

  1. Razer Phone 2

Tento herný kúsok priniesol mnoho vylepšení oproti svojmu predchodcovi. Hliníkový dizajn, vodeodolnosť IP67, duálny fotoaparát s optickou stabilizáciou či rýchle bezdrôtové nabíjanie. Razer Phone 2 je smartfón určený hlavne pre hráčov hier, a preto nemôže chýbať ani zobrazovacia frekvencia displeja až 120 Hz či podpora HDR.

V prípade Razer Phone 2  môžeme za mínus považovať absenciu 3,5 mm jacku, no v balení sa nachádza aspoň redukcia. Najvyššia verzia sa predáva za cenu okolo 950 €.

  1. iPhone Xr

iPhone Xr zaujme veľmi peknými farebnými prevedeniami, výborným výkonom a kvalitným predným či zadným fotoaparátom. Určite poteší vodeodolnosť s certifikáciou IP 67 a výborná výdrž batérie. Medzi mínusy tohto zariadenia môžeme zaradiť slabšie rozlíšenie displeja či pomalšie nabíjanie.

V každom prípade ide o model, ktorý poteší fanúšikov Apple, ktorí nie sú ochotní dať viac ako 850 € za vlajkový smartfón. Cena začína pri 64 GB verzii na sume 828 €.

  1. Motorola G7 Power

Moto G7 Power je smartfón strednej triedy, ktorý ponúka slušný výkon, vylepšené fotoaparáty a hlavne výbornú výdrž batérie. Dizajn zariadenia nie je až tak atraktívny, no pokiaľ si svoj nový telefón vyberáš hlavne podľa pridanej hodnoty, ktorú dostaneš za svoje peniaze, práve Moto G7 Power môže byť pre teba tá správna voľba.

 

Ako už bolo spomenuté, hlavným tromfom Moto G7 Power je jeho výdrž, ktorú ocení určite viacero používateľov. Kapacita batérie je rovných 5 000 mAh, čo stačí na celé 2 dni bez nabíjania. Cena sa zariadenia sa pohybuje okolo 300 €.

  1. Xiaomi Mi 9

Veľmi pekný displej, atraktívny dizajn či vysoký výkon sú hlavné ťaháky tohto modelu od čínskej spoločnosti Xiaomi. Navyše netreba zabudnúť na fotoaparáty, ktoré taktiež patria medzi tie najlepšie na trhu. Toto všetko môžeš mať za menej ako 400 €, čo je určite veľmi lákavá cena pre človeka, ktorý nie je ochotný do smartfónu investovať príliš veľa peňazí.

  1. Samsung Galaxy Note 9

Galaxy Note 9 je obľúbený hlavne u zákazníkov, ktorí vedia využiť všetky funkcie pera S-Pen. Samsung totižto už dlhodobo pracuje na tom, aby jeho zariadenia Note boli schopné v určitých prípadoch nahradiť počítač alebo tablet.

Zobraziť celú galériu (1)
Twitter/@wccftechdotcom

To sa mu vďaka krásnemu veľkému displeju v kombinácii s obrovským výkonom darí. Samsung Galaxy Note 9 má navyše aj výborný fotoaparát, pomerne slušnú výdrž batérie a najlepší stylus S-Pen v histórii.

  1. Samsung Galaxy S10 Plus

Nebude prekvapením, ak Galaxy S10 Plus nazveme fantastickým zariadením. Smartfón je určený predovšetkým pre tých najnáročnejších používateľov. Ponúka enormné množstvo funkcií, stereo reproduktory, kvalitné slúchadlá v balení či reverzné bezdrôtové nabíjanie.

Zobraziť celú galériu (1)
Dávid Igaz / FonTech

Špičkový výkon s krásnym displejom dopĺňa trojitý zadný fotoaparát, ktorý patrí medzi tie najlepšie na trhu.

  1. iPhone Xs Max

Obrovský displej, maximálny výkon a výborná výdrž. To sú znaky iPhonu Xs Max. Okrem toho si užiješ vydarené stereo reproduktory či veľmi dobre fungujúce rozpoznávanie tváre pomocou Face ID. Fotoaparáty patria medzi to najlepšie na trhu, pričom netreba zabudnúť aj na zhotovovanie videí, s ktorými to iPhone vie absolútne najlepšie na trhu smartfónov.

Mínusom môže byť pre niekoho náročnejšie ovládanie jednou rukou, slabšia nabíjačka v balení či vyššia hmotnosť. Zabudnúť nemôžeme ani na cenu, ktorá je v prípade základnej 64 GB verzie vysoká – 1249 €.

  1. OnePlus 7 Pro

Nedávno predstavený model OnePlus 7 Pro sa do rebríčka dostal hlavne vďaka výborným špecifikáciám. Hlavným ťahákom bude okrem vysokého výkonu a krásneho displeja vysúvacia selfie kamera. Vďaka tejto technológii bolo docielené takmer úplné minimalizovanie rámčekov, takže takmer celú plochu pokrýva len displej.

Fotoaparáty patria medzi TOP 3 smartfóny na svete aj podľa portálu DxOMark, ktorý mu udelil 111 bodov, a tak sa zaradil ihneď za Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10.

  1. Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro je nástupcom veľmi úspešných modelov P20 Pro a Mate 20 Pro, pričom si z nich zobral len to najlepšie a priniesol aj niečo nové. Krásny displej, zaujímavý dizajn, extrémne rýchle nabíjanie či výborná výdrž je len časť z toho, čo toto zariadenia ponúka. Najväčším lákadlom sú fotoaparáty, ktoré sú označované podľa portálu DxOMark ako najlepšie na svete. Cena zariadenia začína na úrovni 759 € za najnižšiu verziu.

Zobraziť celú galériu (1)
Dávid Igaz / FonTech

Je ešte veľa smartfónov, ktoré mohli byť v tomto rebríčku spomenuté, no výber bol náročný, nakoľko konkurencia v roku 2019 je naozaj silná. V každom prípade je už na každom, či viac preferuje dizajn, výkon, kvalitu fotoaparátov, alebo je pre neho najdôležitejším faktorom pri rozhodovaní priaznivá cena.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom