Dnes sme sa konečne dočkali predstavenia novej vlajkovej lode OnePlus 7 Pro. Po viacerých únikoch, ktoré sa ukázali ako pravdivé, môžeme povedať, že telefón chváli skvelou výbavou, s ktorou bude určite konkurovať aj tým najlepším. 

V minulosti spoločnosť predstavila vždy len jedno zariadenie, no tentokrát urobila výnimku. Predstavila totiž dva rôzne modely. Dôvodom je predovšetkým zámer spoločnosti viac sa priblížiť prémiovým značkám ako je Samsung, Apple či Huawei.

Pri týchto spoločnostiach je zvykom, že predstavia najvybavenejší model spolu so strednou triedou a aj tou najlacnejšou verziou. Základným modelom je v tomto prípade OnePlus 7, pričom tým prémiovým je OnePlus 7 Pro.

OnePlus 7 Pro disponuje AMOLED displejom s uhlopriečkou 6,67-palcov. Zaujímavosťou je jemné zaoblenie a fakt, že nemá takmer žiadne rámiky či výrez. Predná selfie kamera je totiž umiestnená vo vysúvacom mechanizme.

Tento mechanizmus bol podľa spoločnosti vystavený záťažovému testu, v ktorom bol vysunutý až 300 000-krát. Zaujímavý je aj fakt, že pokiaľ budeš mať selfie kameru vysunutú a náhodou ti telefón padne z ruky, automaticky sa ešte pred pádom sama zasunie. Ďalšou špecialitou tohto displeja je obnovovacia frekvencia 90 Hz. Rozlíšenie displeja je 3120 x 1440 pixelov a chrániť ho bude tvrdené sklo najnovšej generácie Gorilla Glass 6.

Výkon zariadenia bude zabezpečovať Snapdragon 855, ktorý dpĺňa 6 GB pamäť RAM. K dispozícii je aj verzia s 8 GB alebo 12 GB pamäte RAM. Interné úložisko má 128 GB respektíve 256 GB kapacitu. Ide o vôbec prvé zariadenie s novou generáciou pamäťových čipov UFS 3.0, ktorá má teoretickú rýchlosť 2,1 GB/s. Prvým zariadením, ktoré malo disponovať UFS 3.0 mal byť Samsung Galaxy Fold, no vďaka problémom je tento skladací smartfón odložený na neurčito.

Na zadnej strane nájdeme hneď tri hlavné fotoaparáty. Prvý má 48 MPx a svetelnosť f/1,6, druhý ultraširokouhlý so 16 MPx a svetelnosťou f/2,2 a do tretice ide o teleobjektív s 8 MPx a svetelnosťou f/2,4. Zadný teleobjektív podporuje až 3-násobný zoom. Selfie kamera ukrytá priamo v útrobách zariadenia má 16 MPx a svetelnosť f/2,0.

Vodeodolnosť nečakaj, no zariadenie vraj krátky pobyt vo vode vydrží. Samozrejme je to bez garancie či IP certifikátu. Batéria má kapacitu 4000 mAh. OnePlus 7 Pro bude dostupný v troch farebných vyhotoveniach – Nebula Blue, Almond a Mirror Grey. Už sme si mohli zvyknúť, že dostupnosť zariadení od OnePlus je pomerne rýchla. Do oficiálneho predaja sa OnePlus 7 dostane 17. mája. Cena začína na sume 700 €, pričom za najvyššiu verziu zaplatíš 820 €.

„Chudobnejší brat“ OnePlus 7 pripomína starší model OnePlus 6T. Má podobný dizajn a na prednej strane výrez. Displej má veľkosť 6,41-palcov a rozlíšenie FullHD +. Na zadnej strane sú dva hlavné fotoaparáty s rozlíšením 48, respektíve 5 MPx. Predná selfie kamera má snímač so 16 MPx rozlíšením.

Samozrejmosťou je čip Snapdragon 855, ktorý dopĺňa 6 GB alebo 8 GB pamäť RAM. Interné úložisko je taktiež ako vo verzii Pro dostupné v 128 GB alebo 256 GB kapacite. Okrem toho má taktiež čítačku odtlačkov prstov priamo v displeji, stereo reproduktory a ultrarýchle nabíjanie. Cena OnePlus 7 začína na sume 559 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom