Predstavovanie vlajkových lodí pre rok 2018 pokračuje uvedením HTC U12+. Taiwanský výrobca sa aj tento rok bude snažiť o priazeň zákazníkov, nakoľko v posledných rokoch sa dostáva čoraz viac do úzadia.

Povedzme si na rovinu – HTC už dlho nie je značka, ktorú by si bral do úvahy pri výbere nového smartfónu. Dôvodom je hlavne slabá reklama (aspoň v našich končinách) a veľmi slabá podpora zo strany výrobcu. Inak ide o veľmi dobré zariadenia, no ak by HTC nemalo na starosť výrobu smartfónov Google Pixel 2, zrejme by to malo veľmi ťažké s udržaním sa na trhu. Napriek tomu sa nevzdáva a predstavuje novú vlajkovú loď, ktorá však neprináša takmer nič, čo by sme už niekde nevideli.

Podobnosť s minuloročným smartfónom

Pri pohľade na smartfón je vidieť, že HTC si v oblasti dizajnu nedalo veľa námahy. Popravde, pri dnešných modeloch sa toho veľa vymyslieť nedá a aj Samsung či Sony sa už dlhšie držia osvedčeného dizajnu. Hlavnou zmenou oproti predchodcovi je duálny fotoaparát na zadnej strane. Výrobca však sľubuje, že tento model bude oveľa dostupnejší.

Duálny fotoaparát sa nachádza aj na prednej strane a umožňuje vytvárať prirodzené portrétové fotografie. Rozlíšenie oboch je 8 MPx, s clonou f/2.0, veľkosťou pixelov 1,12 µm a disponujú 84 stupňovým uhlom. Zadný fotoaparát je vybavený kombináciou 12 + 16 MPx snímačov. Nechýba optická stabilizácia, rýchle zaostrovanie a 2x optický zoom. Pozornosť si zaslúži skóre 103 bodov v DxOmark, čím sa dostáva na druhú priečku najlepších fotomobilov na trhu. Prekonáva ho už len Huawei P20 Pro s trojicou objektívov.

QHD+ displej bez výrezu

Niektorých možno poteší, že HTC nešlo po vzore ostatných výrobcov a displej novej vlajkovej lode je bez výrezu. Napriek tomu nie sú rámčeky priveľké a do bežných rozmerov sa vošiel 6″ QHD+ (2880 x 1440) Super LCD displej. Procesorom je Snapdragon 845, ktorému sekunduje 6 GB RAM a 64 GB úložisko. Zákazníci v USA budú mať aj možnosť 128 GB úložiska.

Pre všetkých audiofilov sú pripravené reproduktory BoomSound podporujúce 3D audio a nechýbajú ani slúchadlá USonic s aktívnom redukciou okolitého ruchu. Prichádzajú s USB-C koncovkou, nakoľko HC U12+ nedisponuje 3,5 mm jackom. Prítomná je aj natívna podpora asistentov Google aj Alexa od Amazonu.

Aj v tejto novinke sa dočkáme funkcie Edge Sense, tentokrát druhej generácie, čím sa otvárajú ďalšie funkcie, ako ovládať smartfón na bočných stranách. Dvojitým poklepaním sa zmenší obrazovka pre jednoduchšie ovládanie jednou rukou a mnoho ďalšieho. Rôzne funkcie je možné priradiť aj jednotlivým aplikáciam.

Nechýba podpora IP68 a tlačidlá citlivé na tlak (napájacie + tlačidlá hlasitosti) s falošnou spätnou väzbou. Prítomné bude aj odomykanie pomocou tváre. Batéria má kapacitu 3500 mAh a podporuje rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0. Verzia operačného systému je Android 8.0 Oreo s istou aktualizáciou na Android P a zároveň súčasťou Projektu Treble.

Cena a dostupnosť

HTC U12+ bude dostupné vo vybraných krajinách už od dnešného dňa a bude začínať na pomernej vysokej cenovke 799 €. Ide o 64 GB verziu, ktorá bude dostupná na väčšine trhov. 128 GB verzia určená pre americký trh bude stáť približne o 50 € viac. Dostupné bude v troch verziách – keramickej čiernej, ohnivo červenej a priehľadnej modrej.

Ťažko povedať, či touto cestou dokáže HTC prilákať na svoju stranu veľa zákazníkov. S podobnou cenovkou je na trhu viacero smartfónov, ktoré v niektorých parametroch prevyšujú HTC a ponúkajú aj lepšiu starostlivosť. No podľa doterajších reakciách ľudí to zatiaľ vyzerá, že ani tento model nebude ten, ktorý by výrobcu mohol vystreliť späť k TOP výrobcom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom