Galaxy S10 je vyústením desiatich rokov inovácií. Bol navrhnutý pre tých, ktorí chcú prémiový smartfón s vysokým výkonom, a vytvára priestor pre novú generáciu mobilných zážitkov. Galaxy S10+ poteší najmä spotrebiteľov, ktorí sa uspokoja len s takým zariadením, ktoré je doslova naplnené funkciami, pretože posúva na novú úroveň prakticky všetky parametre – počínajúc displejom, cez fotoaparát až po výkon.

Rad Galaxy S10 prichádza s úplne novým dynamickým displejom AMOLED, fotoaparátom novej generácie a inteligentne riadeným výkonom. Ponúka spotrebiteľom viac možností voľby a nastavuje v oblasti smartfónov nový štandard.

Celoobrazovkový displej s ultrazvukovou čítačkou odtlačkov prstov

Rad Galaxy S10 je vybavený doposiaľ najlepším displejom značky Samsung – celosvetovo prvým dynamickým displejom AMOLED. Displej prvého smartfónu s certifikáciou HDR10+ dokáže zobraziť digitálny obraz v živých farbách s dynamickým mapovaním tónov, takže uvidíte viac farebných odtieňov, ktoré zaručia jasný, realistický obraz.

Samsung

Dynamický displej AMOLED smartfónu Galaxy S10 získal taktiež certifikáciu VDE, ktorá potvrdzuje žiarivo jasné podanie farieb a dosahuje najvyšší kontrastný pomer, aký je na mobilnom zariadení k dispozícii, čo umožňuje zobraziť ešte hlbšiu čiernu a ešte jasnejšiu bielu. 

Spoločnosť DisplayMate potvrdila, že celosvetovo najpresnejšie farebné podanie, aké bolo kedy mobilné zariadenie schopné ponúknuť, si vychutnáte aj na priamom slnečnom svetle. Dynamický displej AMOLED navyše vďaka technológii Eye Comfort, ktorá získala certifikáciu TÜV Rheinland.

Drahomír Piok

Vďaka revolučnému konštrukčnému riešeniu bolo možné do otvoru v displeji Infinity-O smartfónu Galaxy S10 zabudovať celý rad senzorov a fotoaparát, takže máte k dispozícii maximum zobrazovacieho priestoru bez akýchkoľvek rušivých prvkov.

Dynamický displej AMOLED smartfónu Galaxy S10 obsahuje taktiež vôbec prvú vstavanú ultrazvukovú čítačku odtlačkov prstov, ktorá dokáže naskenovať 3D reliéf na brušku vášho prstu – teda nielen  zosnímať jeho 2D snímku – čo zlepšuje odolnosť proti pokusom podvrhnúť váš odtlačok prsta.

Samsung

Táto biometrická autentizácia novej generácie získala ako celosvetovo prvá certifikáciu od združenia FIDO pre biometrické komponenty a zaručuje vášmu zariadeniu bezpečnosť na úrovni sejfu, ktorý udrží vaše súkromie v bezpečí.

Fotoaparát profesionálnej kvality

Smartfón Galaxy S10 stavia na prvenstvách fotoaparátov v smartfónoch Samsung, ktoré prišli ako prvé s objektívmi s duálnymi pixelmi a dvojitou svetelnosťou, a predstavuje novú technológiu fotoaparátov a pokročilú inteligenciu, ktorá umožňuje jednoducho urobiť dychberúce fotografie a videá.

Drahomír Piok

Ultraširokouhlý objektív – Ako prvý zástupca radu S ponúka smartfón Galaxy S10 ultraširokouhlý objektív s uhlom záberu 123 stupňov, čo zodpovedá zornému uhlu ľudského oka, takže je schopný zachytiť všetko, čo vidíte. Galaxy S10 umožňuje vďaka technológii digitálnej stabilizácie robiť superstabilné videonahrávky.

Samsung

Funkcia Super Steady vám umožní zachytiť každý okamih. Na predný a zadný fotoaparát je možné nahrávať v kvalite až UHD a ako u vôbec prvého zariadenia v odbore vám zadný fotoaparát dáva možnosť natáčať v HDR10+.

Inteligentné funkcie pre zvýšenie výkonu vám pomôžu dostať z vášho smartfónu maximum

Galaxy S10 bol vytvorený s použitím špičkového hardvéru a softvéru vyvinutého na základe strojového učenia, ktoré odvedú väčšinu driny za vás bez toho, aby ste sa museli s čímkoľvek namáhať. Vďaka úplne novej podpore technológie pre zdieľanie nabíjania s inými zariadeniami, výkonovým zlepšením založeným na umelej inteligencii a inteligentnej Wi-Fi 6 je Galaxy S10 skrz naskrz doposiaľ najinteligentnejším zariadením značky Samsung.

Pri smartfóne Galaxy S10 predstavil Samsung technológiu bezdrôtového nabíjania Wireless PowerShare, ktorá umožňuje jednoducho nabiť každé zariadenie s certifikáciou Qi. Ako prvé zariadenie vo svojom odbore bude smartfón Galaxy S10 schopný použiť Wireless PowerShare taktiež na nabíjanie kompatibilných nositeľných zariadení.

Čerešnička na torte na záver!

Získate najväčšiu úložnú kapacitu, aká je v ktoromkoľvek zariadení Galaxy k dispozícii, a to 1 TB interného úložiska s možnosťou jeho rozšírenia až na 1,5 TB prostredníctvom karty MicroSD s kapacitou 512 GB.  Smartfóny Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e budú k dispozícii v bielom, čiernom, zelenom a žltom prevedení.

Galaxy S10+ bude taktiež k dispozícii v dvoch úplne nových keramických modeloch: Ceramic čierna a Ceramic biela. Informácie o cenách a dostupnosti nových modelov na Slovensku nájdeš v samostatnom článku.

Špecifikácie

 

Galaxy S10

Galaxy S10+

Displej

6,1-palcový zakrivený dynamický AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 19:9, (550 ppi)

Pomer plochy obrazovky k ploche prístroja: 93,1 %

 6,4-palcový zakrivený dynamický AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 19:9, (438 ppi)

Pomer plochy obrazovky k ploche prístroja: 93,1 %

Fotoaparát

Zadný: Trojitý fotoaparát s duálnym OIS
– teleobjektív: 12 Mpx AF; f/2,4; OIS (45°)
– širokouhlý: 12 Mpx 2 fotodiódy AF; f/1,5 / f/2,4; OIS (77°)
– ultraširokouhlý: 16 Mpx FF; f/2,2 (123°)
– 0,5x/2x optický zoom, až 10x digitálny zoom

Predný:
– Selfie v rozlíšení UHD: 10 Mpx 2 fotodiódy AF, f/1,9 (80°)

Zadný: Trojitý fotoaparát s duálnym OIS
– teleobjektív: 12 Mpx AF; f/2,4; OIS (45°)
– širokouhlý: 12 Mpx 2 fotodiódy AF; f/1,5 / f/2,4; OIS (77°)
– ultraširokouhlý: 16 Mpx FF; f/2,2 (123°)
– 0,5×/2× optický zoom, až 10× digitálny zoom

Predný: Duálny fotoaparát
– Selfie v rozlíšení UHD: 10 Mpx 2 fotodiódy AF, f/1,9 (80°)
– hĺbka RGB: 8 Mpx FF, f/2,2 (90°)

Telo

70,4 × 149,9 × 7,8 mm, 157 g

74,1 × 157,6 × 7,8 mm, 175 g (keramické: 198 g)

Procesor

8nm 64-bitový osemjadrový procesor (max. 2,7 GHz + 2,3 GHz + 1,9 GHz)

Pamäť

8 GB RAM (LPDDR4X), 128 GB/512 GB

+ slot pre kartu MicroSD (až 512 GB)

8 GB/12 GB RAM (LPDDR4X), 128 GB/512 GB/1 TB

+ slot pre kartu MicroSD (až 512 GB)

SIM karta

Duálny (hybridný): jeden slot pre Nano SIM a jeden slot pre Nano SIM alebo MicroSD (až 512 GB)

Batéria

3 400 mAh 

4 100 mAh 

OS

Android 9.0 (Pie)

Siete

Vylepšená 4×4 MIMO, až 7CA, LAA, LTE kat. 20
– sťahovanie 2,0 Gb/s, odosielanie 150 Mb/s

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024 QAM

– sťahovanie 1,2 Gb/s / odosielanie 1,2 Gb/s

* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.

Bluetooth® v 5.0, ANT+, USB typ C, NFC, navigácia (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*)

*Pokrytie systémov Galileo a BeiDou môže byť obmedzené.

Senzory

Akcelerometer, barometer, ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor tepu, senzor blízkosti, svetelný snímač RGB

Overovanie

Typ uzamknutia: Gesto, vzor, PIN kód, heslo
Biometrické typy uzamknutia: Odtlačky prstov, tvár

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom