Minulý rok nás ohromil jeden z prvých herných smartfónov Razer Phone. Teraz tu máme jeho nástupcu Razer Phone 2, ktorý si pre nás pripravil nejedno prekvapenie.

Minulý rok sme boli svedkami predstavenia jedného z prvých herných smartfónov Razer Phone, ktorý celkom slušne rozbehol predstavenie ďalších smartfónov s prívlastkom herný. Teraz tu máme nástupcu Razer Phone 2, ktorý prináša hneď niekoľko vylepšení. Poďme sa teda na to pozrieť.

Sklenený zadný panel, bezdrôtové nabíjanie a RGB podsvietenie

Ak sa na Razer Phone 2 pozrieme tak trochu z rýchlika, mohli by sme povedať, že výrobca takmer nič nezmenil. Máme pred sebou tú istú, hranatú, obdĺžnikovú konštrukciu? Do určitej miery áno. Razer Phone 2 opäť ponúka displej s pomerom strán 16:9 bez výrezu v displeji. Avšak zmena nastala na druhej strane smartfónu. Tá ma namiesto kovového panelu sklenený. V tomto prípade nejde len o priblíženie sa k najnovším smartfónom z hľadiska dizajnu, ale sklo plní v prípade Razer Phone 2 aj iné účely.

Razer

Hneď prvým účelom, ktorý dovoľuje použitie skla je RGB podsvietenie. To už dlhší čas neodmysliteľne patrí k herným zariadenia a takmer každý výrobca má už svoju implementáciu tejto hry svetiel. Razer vsadil na svoju s názvom Chroma. Zadné logo je tak pekne podsvietené, pričom užívateľ si môže vybrať celkovo až z 16,8 milióna farieb a rôznych svetelných efektov.

Razer

Logo dokonca dokáže plniť aj funkciu upozornenia na došlé notifikácie z podporovaných aplikácií ako je Facebook či WhatsApp. Ďalším dôležitým účelom skla je umožnenie bezdrôtového nabíjania. A nakoniec tu máme podporu odolnosti voči vode a prachu, ktorú zaručuje certifikácia IP67. Telefón tak vydrží 1 meter pod vodou po dobu 30 minút.

Jasnejší displej a lepšie stereo reproduktory

Ako bolo spomenuté, Razer Phone 2 si podobne ako v prípade predchodcu ponechal displej s pomerom strán 16:9, v ktorom našťastie nenájdeme výrez. Čo sa použitej technológie týka, Razer použil opäť displej od spoločnosti Sharp. Jedná sa teda o IGZO LCD panel s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a rozlíšením 1440 x 2560 pixelov. Napriek tomu, že ide o rovnaký displej, Razer sľubuje o 50% vyšší jas. Jediným rozdielom v Razer Phone 2 je ochrana displeja, ktorej úlohu teraz plní ochranné sklo Gorilla Glass 5, namiesto jeho tretej verzie v predchodcovi.

Razer

Razer okrem oka lahodiacim doplnkom nezabudol aj na audio zážitok. Razer Phone 2 ponúka stereo reproduktory, ktoré nie sú len na okrasu. Sú umiestnené v hornej a dolnej časti prednej strany smartfónu a celkovo sú oproti predchodcovi väčšie a výkonnejšie. Vďaka tomu ponúknu vyššiu hlasitosť a celkový výkon. Navyše podporujú technológiu Dolby Atmos, čo je na jednej strane super, no na druhej strane nie je isté, či sa použitie tejto technológie v smartfóne naozaj prejaví ako zlepšenie.

Novší procesor a chladenie pomocou parných komôr s Androidom 8.1

Tak ako sa dalo očakávať, Razer Phone 2 vo svojich útrobách ukrýva procesor Snapdragon 845, ktorý je podporený grafickou jednotkou Adreno 630. Čo ho však odlišuje od klasických neherných smartfónov s týmto čipsetom? Odpoveď je chladenie. Razer Phone 2 implementuje inovatívny systém chladenia pomocou parných komôr. Takéto chladenie funguje podobne ako klasické teplovodivé potrubia, no na rozdiel od nich je nielen veľmi veľké, ale je tiež vyrobené zo špeciálnych materiálov na báze grafitu. Ten je mimo toho považovaný za vynikajúci materiál z hľadiska regulácie tepla.

Razer

Chladiaci systém tiež zahŕňa  termočlánky s nano-časticami, ktoré sú navrhnuté tak, aby redukovali teplotu na kritických miestach. Kombináciou novšieho čipsetu a inovatívneho chladenia dosahuje Razer Phone 2 o 30% vyšší výkon ako jeho predchodca. Otázkou ale zostáva, aký veľký je rozdiel vo výkone v porovnaní s inými smartfónmi s tým istým čipsetom. Po stránke systému, Razer Phone 2 prichádza s predinštalovaným systémom Android 8.1, no výrobca sľubuje rýchlu aktualizáciu na Android 9. Chýbať nebude ani aplikácia Razer Cortex, ktorá pomôže s organizovaním, odporučí tituly s povolenou frekvenciou 120 Hz a dokáže optimalizovať hry pre lepší výkon a výdrž batérie.

Výborný fotoaparát a rovnaká batéria

Razer Phone 2 neslúži len na herný zážitok, no snaží sa ponúknuť aj iné aspekty súvisiace so smartfónmi. Jedným z nich je fotografovanie, pre ktoré Razer použil duálny fotoaparát s jedným 12 MPx širokouhlým objektívom a druhým 12 MPx telephoto objektívom. Ide o senzory Sony IMX, ktoré ponúknu PDAF zaostrovanie a duálny LED blesk. Hlavný snímač ponúka optickú stabilizáciu a clonu f/1.75, ktorá by mala teoreticky vylepšiť fotografie v zlých svetelných podmienkach.

Razer

Pokiaľ sa bavíme o batérii, vzhľadom na tie isté rozmery ponechal Razer v novinke aj tú istú 4000 mAh batériu. Stále tu však máme podporu rýchleho nabíjania QuickCharge 4+ a tiež spomínaného bezdrôtového nabíjania. Vďaka novému čipsetu by však výdrž batérie mala vzrásť. Predchodca bol schopný vydržať 10 hodín pri zapnutom displeji nastavenom na frekvenciu 90 Hz. Ten istý čas dokáže vydržať Razer Phone 2 pri nastavení s frekvenciou 120 Hz.

Cena a dostupnosť

Samozrejme, cena je jednou z najdôležitejších aspektov každého smartfónu a Razer Phone 2 nie je výnimkou. Dostupnosť smartfónu k preobjednaniu je stanovená na 11. októbra za cenu 799 USD, čo v prepočte činí niečo okolo 692€. Kedy však bude smartfón dostupný k odberu ziatiaľ Razer nezverejnil, avšak dodanie smartfónov prisľúbil čo najskôr. Najrýchlejšie sa zákazník dostane k telefónu prostredníctvom online obchodu spoločnosti Razer, no časom by mali pribudnúť aj iní oficiálni partneri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom