Nová vlajková loď spoločnosti Samsung, Galaxy Note 10+, ma podľa expertov najlepší displej. Vychádza to z najnovších testovaní od spoločnosti DisplayMate, píše ZDNet.

Samsung len pred pár dňami oficiálne odhalil dlho očakávaný Galaxy Note 10 / 10+, ktorý prišiel s veľkými zmenami, a zaradí sa do špičky na trhu. Nedávno sme písali, že nová vlajková loď kórejského giganta zosadila pri kvalite fotoaparátu z trónu Huawei P30 Pro a experti zo spoločnosti DisplayMate teraz tvrdia, že smartfón má tiež najlepší displej zo všetkých. Vychádzajú so štandardného testovania, kde sa Galaxy Note 10+ umiestil na najvyššej priečke.

Nový Dynamic AMOLED displej v plnej kráse

Pri hodnoteniach od DisplayMate boli už v minulosti vlajkové lode od Samsungu na špičke rebríčka a Note 10+ nie je výnimkou. Smartfón dosiahol v testoch až 13 výkonnostných rekordov a získal najvyššiu možnú známku A+.

Najvyššia svietivosť Note 10+ je totiž 1308 nitov, čo je až o 25 % viac ako predchodca. Pri jase celej obrazovky zase dokázal nastaviť rekord so svietivosťou až 793 nitov, vďaka čomu bude displej ešte lepšie viditeľný na slnku, píše Android Police.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Prítomný Dynamic AMOLED displej tiež ukázal najvyššiu absolútnu presnosť farieb (0,4 JNCD), a patrí medzi prvé displeje, ktoré pokrývajú 100 % farebnej škály DCI-P3. Experti tiež vyzdvihli veľmi vysokú presnosť kontrastu obrazu a intenzity a len 4,3 % odrazovosť displeja.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note10 je najväčšou technologickou inováciou Samsungu doteraz. Prišiel aj o jeden kľúčový prvok

Na trhu už čoskoro

Displej nového Samsungu Galaxy Note 10+ si o pár týždňov budeš môcť vychutnať aj ty, keďže kórejský gigant už spustil predobjednávky  a spustenie predaja je naplánované na 23. augusta. Základná verzia Note 10+ s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom ťa vyjde 1099 €, a verzia so zväčšeným úložiskom na úrovni 512 GB má cenovku 1199 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP