Rebríček DxOMark poskytuje pre mnohých cenné hodnotenie kvality fotoaparátov v smartfónoch, ktorým dlhé mesiace kraľovala vlajková loď P30 Pro od Huawei. S predstavením nových zástupcov Galaxy Note línie sa však rebríček pozmenil a na prvej priečke po dlhom čase vítame Samsung, informuje Gizmochina. Smartfónom s najlepším fotoaparátom sa stal Samsung Galaxy Note 10+ 5G, ktorý o pár bodov predbehol doterajšieho favorita.

Čínsky Huawei sa v poslednom čase postaral o to, že jeho vlajkové lode dominovali testovaniu DxOMark v kategórii smartfónov, kde si dlhý čas držali prvé miesto. Vedúce pozície patrili modelom P20 Pro, Mate 20 Pro a P30 Pro, nakoľko Mate 30 Pro sa v testovaní neobjavil, no teraz sa na vrchol dostal nový Samsung Galaxy Note 10+ 5G, ktorý si odniesol skvelé skóre.

Najlepší fotosmartfón sveta momentálne pochádza z dielne Samsungu

V celkovom hodnotení hlavného fotoaparátu a kvality videa predbehol Huawei P30 Pro len o jediný bod, no v teste selfie fotoaparátu získal o celých 10 bodov väčší náskok. Do pozície lídra ho dostala najmä kvalita videa z hlavného fotoaparátu, ktoré DxOMark ohodnotil 101 bodmi, čo je 4 body viac ako dostala P30-ka Pro. Galaxy Note 10+ 5G však zaostáva v celkovom hodnotení kvality fotografie o bod a z testovania dostal skóre 118 bodov.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Jeden z najlepších fotosmartfónov sme zobrali do Monaka. Ohromil nás kvalitou fotografií

Napriek tomu odvádza hlavný fotoaparát s dvomi 12 MPx a jedným 16 MPx fotoaparátom fantastickú prácu a poskytuje špičkové zábery. Štvoricu uzatvára malý ToF objektív, ktorý sa stará o kvalitnú hĺbku scény. Spolu s predným selfie fotoaparátom podávajú objektívy Samsungu Galaxy Note 10+ skvelý výkon, vďaka čomu sa postarajú o vytvorenie naozaj kvalitných záberov. Nateraz si tak táto vlajková loď zabrala prvú priečku v teste DxOMark, kde si ju však môže opäť onedlho získať Huawei po predstavení modelu Mate 30 Pro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom