Rebríček DxOMark poskytuje pre mnohých cenné hodnotenie kvality fotoaparátov v smartfónoch, ktorým dlhé mesiace kraľovala vlajková loď P30 Pro od Huawei. S predstavením nových zástupcov Galaxy Note línie sa však rebríček pozmenil a na prvej priečke po dlhom čase vítame Samsung, informuje Gizmochina. Smartfónom s najlepším fotoaparátom sa stal Samsung Galaxy Note 10+ 5G, ktorý o pár bodov predbehol doterajšieho favorita.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Čínsky Huawei sa v poslednom čase postaral o to, že jeho vlajkové lode dominovali testovaniu DxOMark v kategórii smartfónov, kde si dlhý čas držali prvé miesto. Vedúce pozície patrili modelom P20 Pro, Mate 20 Pro a P30 Pro, nakoľko Mate 30 Pro sa v testovaní neobjavil, no teraz sa na vrchol dostal nový Samsung Galaxy Note 10+ 5G, ktorý si odniesol skvelé skóre.

Najlepší fotosmartfón sveta momentálne pochádza z dielne Samsungu

V celkovom hodnotení hlavného fotoaparátu a kvality videa predbehol Huawei P30 Pro len o jediný bod, no v teste selfie fotoaparátu získal o celých 10 bodov väčší náskok. Do pozície lídra ho dostala najmä kvalita videa z hlavného fotoaparátu, ktoré DxOMark ohodnotil 101 bodmi, čo je 4 body viac ako dostala P30-ka Pro. Galaxy Note 10+ 5G však zaostáva v celkovom hodnotení kvality fotografie o bod a z testovania dostal skóre 118 bodov.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Jeden z najlepších fotosmartfónov sme zobrali do Monaka. Ohromil nás kvalitou fotografií

Napriek tomu odvádza hlavný fotoaparát s dvomi 12 MPx a jedným 16 MPx fotoaparátom fantastickú prácu a poskytuje špičkové zábery. Štvoricu uzatvára malý ToF objektív, ktorý sa stará o kvalitnú hĺbku scény. Spolu s predným selfie fotoaparátom podávajú objektívy Samsungu Galaxy Note 10+ skvelý výkon, vďaka čomu sa postarajú o vytvorenie naozaj kvalitných záberov. Nateraz si tak táto vlajková loď zabrala prvú priečku v teste DxOMark, kde si ju však môže opäť onedlho získať Huawei po predstavení modelu Mate 30 Pro.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách.