Plány Elona Muska a jeho The Boring Company nabrali znova o trochu viac na realite. A aj keď od ostrej prevádzky sme ešte ďaleko, môžme vidieť, že to Elon myslí skutočne vážne a nejde len o prázdne slová.

V júli minulého roka sme ťa informovali, že Muskova The Boring Company získala slovné povolenie, ktoré mu umožňovalo začal s prípravami na výstavbu tunelov Hyperloop medzi Washingtonom D.C. a New Yorkom. Využitím tejto dopravy by sa cesta skrátila z doterajších vyše 3 hodín, len na 29 minút. Znie to šialene, ale nie nemožne.

380 km dlhá cesta za pár minút

Aj keď je proces výstavby výrazne spomaľovaný legislatívou a rôznymi povoleniami, malými krôčikmi to predsa len napreduje. Koncom minulého roka spoločnosť konečne dostala povolenie začať s výstavbou v meste Baltimore. To bude spoločne s Philadephiou zastávkou na trase New York – Washington D.C. Momentálne meria táto trasa autom 380 km a prejsť ju trvá vyše 3 hodín. Vďaka Hyperloopu by sa to mohlo rýchlo zmeniť a trasa by pri rýchlosti okolo 1000 km/h trvala len 30 minút.

Po niekoľkých mesiacoch sa práce znova môžu posunúť, keď spoločnosť dostala povolenie na prípravu a predbežné budovanie tunelov v hlavnom meste USA. Presná poloha je 53 New York Avenue NE, vedľa reštaurácie McDonalds. Vybudovanie Hyperloopu pozdĺž východného pobrežia je tak zas o čosi reálnejšie. Trasa Baltimore – Washington D.C má byť prvým dokončeným úsekom.

the boring company povolenie
Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Mapy Google

Nenechaj si ujsť!
India spravila nesmierne dôležitú dohodu pri stavbe trate pre Hyperloop

Ohľadom staníc Hyperloop sa očakáva, že budú relatívne malé, v porovnaní napríklad s Union Station, či Penn Station. Z nich by však mali vystupovať ďalšie cesty, pre prípadné ďalšie rozšírenie mimo hlavnej línie. Elon Musk zároveň usilovne pracuje aj na výstavbe tunela pod Los Angeles. Práce by mali zanedlho skončiť a nasledovať bude skúšobná prevádzka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom