Sľúbený tunel pod Los Angeles neboli len prázdne slová Elona Muska. Tento víkend zverejnil fotku, na ktorej ukazuje prvých 150 metrov tunela.

Jeho spoločnosť The Boring Company sa už začiatkom leta pochválila, že práce začali a majú vykopaných 50 metrov s vchodom na parkovisku v centre SpaceX. V auguste navrhli rozšírenie tunela o 3,2 km pod 120. ulicou popri miestnom letisku až na Hawtrhornský bulvár. Mesto im takmer okamžite vyhovelo.

Dnes Elon Musk potvrdil, že prvých 150 metrov je hotových, pričom očakáva, že celý tunel bude úplne hotový v horizonte 3 až 4 mesiacov.

Plány sú však ešte väčšie

Tunel by v konečnom dôsledku mal byť oveľa väčší. Plán je dostať sa až k medzinárodnému letisku Los Angeles a diaľnici 405, to je niekoľko ďalších desiatok kilometrov. Projekt je plánovaný na obdobie jedného roka.

The Boring Company tunnel under LA

Príspevok, ktorý zdieľa Elon Musk (@elonmusk),

Hlavným cieľom týchto tunelov je vytvoriť sieť pod mestom s elektrickými plošinami. Tie by prepravovali autá vysokou rýchlosťou a pomohli tak s dopravnou situáciou vo väčších mestách, ktoré trpia každý deň kolapsom dopravy. Pokračovať sa má aj na projekte Hyperloop v meste Baltimore.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom