Výrobné problémy nie sú pre automobilku Tesla ničím novým, no podľa najnovších informácií, ktoré priniesol portál Electrek, bojuje americký výrobca s bizarným problémom, kvôli ktorému musí držať viac ako 10 000 elektromobilov vo svojej továrni vo Fremonte. Chýba im totiž neznáma súčiastka.

Tesle sa hromadia tisícky elektromobilov v továrni

Je všeobecne známe, že Tesla si celú distribúciu riadi sama a nepredáva prostredníctvom predajcov tretích strán. Automobilka preto pravidelne zažívala problémy počas koncov jednotlivých kvartálov, kedy sa snažila zákazníkom dodať čo najviac vozidiel naraz, aby si udržala nízke zásoby v továrňach a prinášala vysoké čísla.

Najnovšie však bojuje s problémom v továrni v kalifornskom Fremonte, kde aktuálne čaká na dodanie 10 000 až 20 000 vozidiel Model 3 a Y z montážnej linky, ktorým podľa zdrojov oboznámených s touto záležitosťou chýba neznáma súčiastka.

O problémoch s dodávateľmi Tesly informoval investorov automobilky CEO Elon Musk už pred mesiacom počas prezentovania výsledkov za prvý kvartál 2021. Aktuálny problém by pritom údajne dokázali vyriešiť technici v priebehu niekoľkých minút, no chýba im spomínaná neznáma súčiastka.

Automobilka napriek tomu presúva vozidlá do logistických centier, pretože oprava sa údajne nemusí robiť nutne v továrni a Tesla nemá kapacity na to ponechať toľko vozidiel v závode. Očakáva sa však, že to spoločnosti vytvorí „logistickú nočnú moru“. Keď totiž súčiastky konečne dorazia, nebude pravdepodobne stíhať dodávať nové, ani čakajúce elektromobily.

NEPREHLIADNI
Kuriózny a otravný problém. James May odhalil, čo sa stane Teslou, ak na nej dlho nejazdíš

Pripomeňme, že Teslu trápia „výrobné problémy“ aj v jej novej továrne Gigafactory Berlin. Jej otvorenie sa totiž už niekoľkokrát odložilo a výroba sa mala dokonca začať až budúci rok. Elon Musk však pred pár dňami na Twitteri „popohnal“ dodávateľov továrne a pri návšteve výstavby uviedol, že podľa aktuálneho plánu smerujú k začiatku výroby ešte koncom tohto roka, informovala agentúra Reuters.

Podobnú situáciu zažívala aj Škoda

Problém, ktorý aktuálne trápi americkú Teslu, nie je cudzí ani českej Škode. Automobilku postihla globálna kríza a nedostatok komponentov, kvôli čomu sa taktiež rozhodla „odložiť“ nedokončené vozidlá na voľnej ploche. Už koncom prvého májového týždňa tak privážala na neďaleké letisko v v Hradci Králové desiatky nedokončených vozov, informovali České noviny.

NEPREHLIADNI
Škoda trpí, postihla ju globálna kríza. Nedokončené autá končia z výroby priamo na letisku

Vozidlá totiž nemôže kvôli nedostatku čipov dokončiť na výrobnej linke, a tak ich posiela „čakať“ na letisko v Hradci Králové, ktorého kapacita je dostatočná približne pre 1800 áut. Podľa informácií ČTK len v jeden deň dopoludnia výrobca poslal za 1 hodinu na letisko až 10 kamiónov s nedokončenými vozidlami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom