Portoriko pred niekoľkými dňami zasiahol nekompromisný hurikán Maria, ktorý na ostrove výrazne narušil infraštruktúru elektrickej energie. 3,4 milióna obyvateľov si tak nemôže chladiť potraviny, spustiť klimatizáciu a sú odstavení aj od pitnej vody. 

Zasiahnutej oblasti sa rozhodla pomôcť aj spoločnosť Tesla, známa predovšetkým výrobou elektromobilov. V jej portfóliu však nájdeme aj systém Powerwalll, čo je vlastne obrovská batéria, ktorej úlohou je uskladňovať elektrickú energiu generovanú zo solárnych panelov. Spoločnosť chce dodať stovky kusov, pričom niektoré už dorazili a niektoré sú ešte na ceste. Tesla spolu s nimi poslala aj svojich zamestnancov, aby pomohli s ich inštaláciou batérií.

Nenechaj si ujsť
Takto sa robí revolúcia! Tesla dokáže vďaka svojmu solárnemu systému zredukovať náklady na elektrinu v domácnostiach až o 92 %

Údajne sa črtajú aj spolupráce s miestnymi organizáciami, ktoré môžu pomôcť s hľadaním vhodných lokalít pre batérie. Tesla teda pomáha nielen s obnovením elektrickej energie na ostrove, ale aj s prechodom na čistú a obnoviteľnú solárnu energiu. Úsilie o pomoc prejavil aj samotný Elon Musk. Ten zasiahnutej oblasti prispel sumou $250 000 (212 000 €)

„Ak by mohli byť všetky tieto peniaze investované do čistej energie a pohonu sveta slnkom a vetrom, v budúcnosti by sme nemuseli trpieť tieto hrozné udalosti. Alebo je lepšie opravovať zničené domy obyvateľov?“ – vyjadril sa zakladateľ Virgin Group.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom