Ako každá spoločnosť, aj Tesla začínala od nuly, no postupom času sa vyšplhala až medzi najväčšie firmy sveta. Jej portfólio sa neustále rozrastá a po drahších modeloch sa už čoskoro dočkáme aj prvého, cenovo výhodnejšieho Modelu 3. To však nie je všetko a už teraz si pre nás chystá ďalšie prekvapenie. 

Elon Musk nás svojimi správami neustále prekvapuje a tentokrát potešil mnohých fanúšikov elektrických automobilov, ktorí si robia zálusk na Model 3. Podľa posledných informácií odhalí spoločnosť túto dlho očakávanú novinku už o pár mesiacov. Model 3 bude prvým cenovo dostupným elektrickým automobilom spoločnosti. Doteraz sme už mali možnosť zhliadnuť niekoľko videí s prototypmi tohto modelu, ktoré sa premávali v blízkosti základne.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Neriskuje Tesla až priveľmi? Lacný elektromobil Model 3 čaká vážne rozhodnutie

Ak sú tvrdenia Elona Muska pravdivé a nový Model 3 skutočne uvidíme už v júli, tak predobjednávky by mohli byť spustené už čoskoro. Prvé kusy sa tak z výrobnej linky dostanú k zákazníkom ešte koncom roka. Okrem Modelu 3 však už do dvoch rokov Tesla plánuje zákazníkom priniesť aj svoj prvý elektrický pick-up. Túto správu dnes oznámil CEO Tesly na sociálnej sieti Twitter. Nový pick-up spoločnosti je súčasťou druhej polovice veľkeho plánu. Ten začal predajom drahších elektromobilov, ako športový Roadster či Model S.

zdroj fotografie: EVNetwork

Postupne sa však Muskova spoločnosť bude sústreďovať aj na produkciu cenovo dostupnejších automobilov. Kvôli úspechu pick-upov v domovskej krajine je predstavenie vlastného modelu logickým rozhodnutím, ktoré sa môže stretnúť s veľmi pozitívnou odozvou. Prvý pick-up by mal byť predstavený spolu s novým, kompaktným SUV-čkom, ktoré je označované aj ako Model Y. Práve tieto dve pripravované novinky zasýtia spotrebiteľský trh, ktorý si žiada naozaj inovatívne elektrické automobily.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom