Ako každá spoločnosť, aj Tesla začínala od nuly, no postupom času sa vyšplhala až medzi najväčšie firmy sveta. Jej portfólio sa neustále rozrastá a po drahších modeloch sa už čoskoro dočkáme aj prvého, cenovo výhodnejšieho Modelu 3. To však nie je všetko a už teraz si pre nás chystá ďalšie prekvapenie. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Elon Musk nás svojimi správami neustále prekvapuje a tentokrát potešil mnohých fanúšikov elektrických automobilov, ktorí si robia zálusk na Model 3. Podľa posledných informácií odhalí spoločnosť túto dlho očakávanú novinku už o pár mesiacov. Model 3 bude prvým cenovo dostupným elektrickým automobilom spoločnosti. Doteraz sme už mali možnosť zhliadnuť niekoľko videí s prototypmi tohto modelu, ktoré sa premávali v blízkosti základne.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Neriskuje Tesla až priveľmi? Lacný elektromobil Model 3 čaká vážne rozhodnutie

Ak sú tvrdenia Elona Muska pravdivé a nový Model 3 skutočne uvidíme už v júli, tak predobjednávky by mohli byť spustené už čoskoro. Prvé kusy sa tak z výrobnej linky dostanú k zákazníkom ešte koncom roka. Okrem Modelu 3 však už do dvoch rokov Tesla plánuje zákazníkom priniesť aj svoj prvý elektrický pick-up. Túto správu dnes oznámil CEO Tesly na sociálnej sieti Twitter. Nový pick-up spoločnosti je súčasťou druhej polovice veľkeho plánu. Ten začal predajom drahších elektromobilov, ako športový Roadster či Model S.

zdroj fotografie: EVNetwork

Postupne sa však Muskova spoločnosť bude sústreďovať aj na produkciu cenovo dostupnejších automobilov. Kvôli úspechu pick-upov v domovskej krajine je predstavenie vlastného modelu logickým rozhodnutím, ktoré sa môže stretnúť s veľmi pozitívnou odozvou. Prvý pick-up by mal byť predstavený spolu s novým, kompaktným SUV-čkom, ktoré je označované aj ako Model Y. Práve tieto dve pripravované novinky zasýtia spotrebiteľský trh, ktorý si žiada naozaj inovatívne elektrické automobily.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
56%
Páči sa mi to
19%
Chcem to
6%
Mám to
13%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
6%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]