Spoločnosť Tesla je po celom svete známa ako jeden z najväčších inovátorov v oblasti elektrických automobilov. Tie zákazníkom prinášajú tú najlepšiu výbavu, no medzi ich negatívne stránky patrí vysoká cenovka. S týmto faktom sa rozhodol Elon Musk bojovať a revolučný Model 3 bude pre zákazníkov dostupný za oveľa prijateľnejšiu cenu. 

Vo svete áut, ktoré sú obdarené elektronickými motormi majú automobilky určitý plán výroby. Konečná fáza, samozrejme, zahŕňa aj detailné testovanie rôznych aspektov. Po skúškach absolvovaných na testovacích tratiach sa ich nové modely dostávajú do testovania v reálnej premávke. Možno si už aj ty niekedy na ceste zazrel záhadne maskované auto. Áno, mohlo sa pokojne jednať o nejaký nový model jednej z automobiliek. Až po úspešne zvládnutých testoch sa totiž môže masová výroba naplno spustiť.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Tesla znova prekvapuje! Model 3 bude až 10-krát bezpečnejší ako bežné automobily

Tesla to však pri výrobe Modelu 3 vzala z úplne iného konca. Táto novinka tiež prinesie omnoho nižšiu cenu ako doteraz predstavené kúsky z radov výrobcu. Zato spoločnosť vďačí hlavne novej továrni Gigafactory, ktorá umožnila znížiť ceny akumulátorov, a to naozaj výrazným spôsobom. Pri návrhu a vývoji využila Tesla tie najmodernejšie analytické a testovacie systémy. Nový elektromobil bude vraj až niekoľkonásobne bezpečnejší ako bežné automobily.

zdroj fotografie: Tesla

Z toho dôvodu výrobca tvrdí, že zdĺhavé testovanie na okruhu či v reálnej premávke nie je vôbec potrebné. Staviť všetky karty len na softvérové programy je isté riziko, no Tesla ja známa aj vďaka svojim nekonvenčným rozhodnutiam. V prípade nejakých problémov by si však spoločnosť poriadne zavarila. Šťastní majitelia sa tak zároveň stanú aj akýmisi dobrovoľnými testermi v reálnej premávke. Ostáva teda už len dúfať, že sa testovacie programy nemýlili a Model 3 bude skutočne bezpečným autom za skvelú cenu pre odporcov fosílnych palív.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP