Elon Musk po nedávnom porovnaní v rýchlostnom teste Modelu S s novým Porsche Taycan, ktorý mimochodom Porsche vyhralo na plnej čiare, prichádza s informáciou, že Model S dostane pri ďalšej aktualizácii 50 koní navyše. To by malo stačiť Modelu S, aby pokoril časy nemeckého Porsche, informuje Electrek.

Rýchlostný test, ktorý spravili motoristi z portálu Top Gear, dopadol absolútne v prospech nemeckého elektromobilu. Až neskôr si však motoristickí  fanúšikovia začali všímať niekoľko podstatných detailov, ktoré celý tento test poriadne skreslili.

Elon Musk však ale prišiel so svojou odpoveďou, jednoducho navýši výkon Modelu S o 50 koní len za pomoci softvérovej aktualizácie, vďaka čomu by mal hravo poraziť Porsche Taycan v pretekoch na štvrť míle.

Youtube/Top Gear

Portál Teslarati informuje, že údaje Tesly zaznamenané počas testu zrejme nebudú pravdivé, čo detailné rozoberá aj Brooks Weisblat z YouTube kanálu Drag Times. Ako prvé si všimol, že namerané časy Tesly na sekvenciách 0-60 míľ, 0-100 míľ a na vzdialenosti na štvrť míle sú úplne totožné, ako oficiálne údaje Tesly z roku 2017. Rovnako v tomto porovnaní určite netestovali najrýchlejšiu verziu Tesla Model S Raven, ktorá má oproti Model S Performance ešte o čosi vyšší výkon.

No a v neposlednom rade si Brooks všimol, že pri Tesle nevyužili ani plný potenciál vozidla, teda nemali pri štarte zapnutý Launch Control, ktorý by v záverečných časoch ešte pomohol stiahnuť pár desatín sekundy. Nová softvérová aktualizácia by však mala stačiť na to, aby Porsche dokázala poraziť aj Performance verzia Tesly Modelu S. Toto softvérové zvýšenie výkonu však navyše ukazuje, aké má Tesla vo svojich vozidlách rezervy a ako ich dokáže používateľom sprístupniť doslova lusknutím prsta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom