Tesla má na svojom konte niekoľko fantastických elektromobilov. Toto portfólium sa už onedlho rozrastie o prvý cenovo dostupný model. Nový Model 3 bude predstavený už oskoro a teraz sa o ňom objavili ďalšie informácie, vrátane zaujímavých fotografií.

Tesla vo svete automobilov prerazila svojimi ekologickými elektromobilmi, ktoré sú nielen invatívne, ale tiež poskytujú zákazníkovi určitý pocit luxusu a jedinečnosti. Takéto boli modely americkej automobilky doposiaľ. Čo nevidieť sa na scéne objaví lacnejší a pre mnohých dostupnejší Model 3. Očakávaná novinka bude za svojim starším bratom, Modelom S, v rozmeroch zaostávať. Celková dĺžka vozidla bude činiť 4 694 mm a batožinový priestor prinesie úložný priestor o objeme 369 litrov.

zdroj fotografie: Imgur

Isté je aj to, že oproti prepracovanejšiemu Modelu S bude mať Model 3 kratší dojazd. Na jedno nabitie by tak mali jeho batérie zvládnuť prejsť 345 km. V budúcom roku však zrejme výrobca prinesie aj vylepšenú verziu s dvomi elektromotormi a vyššou kapacitou batérií. Vďaka tomu sa citeľne zvýši dojazd. Ten je nepochybne v hľadáčiku mnohých záujemcov, ktorých je už teraz viac než dosť. Tesla Model 3 ešte nebola ani oficiálne odhalená a výrobca má už na stole viac ako 400 000 predbežných objednávok. Núdza o zákazníkov teda rozhodne nebude.

zdroj fotografie: Imgur

Nenechaj si ujsť
Alza spustila online predaj elektromobilov Tesla. Priprav sa na poriadne premrštené ceny

Tí, ktorí by si chceli jeden takýto kúsok zakúpiť ešte dnes, môžu očakávať doručenie až v polovici budúceho roka. Zákazníci teda do Modelu 3 vkladajú veľké nádeje, a to dokonca nebol ani riadne testovaný na cestách. Tesla sa v tomto prípade spolieha iba na softvér. Problémy môžu budúcim majiteľom spôsobiť nabíjacie stanice Supercharger. Za dopĺňanie energie si budú zrejme musieť zaplatiť, no nie je zatiaľ isté ani to, či ich vôbec budú môcť využívať. Cena Modelu 3 sa bude pohybovať na úrovni približne 30 000 až 35 000 €.

zdroj fotografie: Imgur

Ide teda o poriadne lákavú sumu, no tej odpovedá aj výbava a spracovanie interiéru, ktoré je v porovnaní s doterajšími modelmi Tesly omnoho skromnejšie. V interiéri sa nachádza iba jedna veľká obrazovka a prostredníctvom nej sa bude ovládať každá funkcia, či už pôjde o klimatizáciu, alebo len prehrávanie audia. Márne by si teda hľadal na palubnej doske nejaké doplnky či tachometer. Všetko sa bude zobrazovať na jednej veľkej 15“ obrazovke. Presvedč sa sám ana fotografiách nižšie.

zdroj fotografií: Imgur

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP