Elon Musk so svojou spoločnosťou Tesla žne úspech za úspechom. Doteraz predstavené modely týchto elektromobilov priniesli so sebou mnoho technologických inovácií, ktoré ich robia jedinečnými v každom smere. Ďalším triumfom ale má byť nový Model 3. Ten bude podľa doterajších tvrdení omnoho bezpečnejší v porovnaní s ostatnými automobilmi. 

Spoločnosť Tesla už od svojich počiatkov dáva veľký dôraz na bezpečnosť. Podľa analytika Adama Jonasa, bude nadchádzajúci Model 3 tak bezpečný, že bežné automobily sa mu nebudú môcť vyrovnať. Dôkazom toho, ako si výrobca dáva záležať na bezpečnosti svojich áut, je aj Model S. Ten pri testovaní uspel na výbornú a získal až 5 hviezdičiek. Za posledné roky sa však toho veľa zmenilo a cesty začínajú byť o niečo bezpečnejšie.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Tech News: Takto bude fungovať vylepšený autopilot Tesly druhej generácie

To tiež umožňuje využívať v automobiloch softvér autonómneho riadenia. Adam Jonas verí, že konkurenčné automobilky budú mať plné ruky práce, aby sa vyrovnali novému autopilotovi v najlacnejšej Tesle. On sám dokonca tvrdí, že Model 3 bude až 10-násobne bezpečnejší ako konkurenčné modely. O to sa vraj postará špeciálna hardvérová a softvérová výbava. Pri výbere nového automobilu je bezpečnosť na prvom mieste zoznamu požiadaviek, čo si Tesla naozaj plne uvedomuje.

zdroj fotografie: Tesla

Už v tomto roku tak budeme svedkami spustenia predaja tohto v mnohých smeroch revolučného a hlavne masovo dostupného elektromobilu od amerického giganta. Vôbec nie je prekvapením, že je bezpečnosť automobilov Tesla tak vychvaľovaná. Riziko vzniku nehôd je u týchto modelov podľa Muska znížené až o 50 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP