Tesla zažíva úspešný rok, ktorý chce na záver zakončiť rekordným kvartálom. Spoločnosť Elona Muska tlačí predaje na maximum, do konca roka by totiž chceli dodať každé vozidlo, ktoré majú na sklade, čím by dosiahli najúspešnejší kvartál v počte dodaných vozidiel doposiaľ, informuje portál Electrek.

Tento cieľ sa podľa odborníkov dá dosiahnuť, no rozhodne to nebude jednoduché. Tesla sa totižto už v minulom štvrťroku snažila prekonať hranicu 100 000 doručených elektromobilov, avšak nepodarilo sa jej to dosiahnuť iba o pár tisíc kusov. Štvrtý kvartál je na tom o poznanie lepšie a v Spojených štátoch sa spoločnosti podarilo vyprázdniť sklady na niekoľkých trhoch.  V niektorých predajniach dokonca predali aj testovacie či predvádzacie vozidlá a do predajne v Tampe na Floride aktuálne presúvajú vozidlá z iných skladov pre stále vysoký dopyt, informuje SmallTechNews.

Za ťažkú a intenzívnu prácu spojenú s presúvaním vozidiel takto na konci roka sa svojim zamestnancom poďakoval aj samotný Musk prostredníctvom svojho Twitteru. Zvýšený záujem o vozidlá na americkom trhu má byť spôsobený vďaka daňovej úľave, ktorá už po novom roku nebude platná. Teslu však držia v skvelých číslach na konci roka aj iné trhy, z ktorých jednoznačne kraľuje ten v Holandsku.

SITA

Iba minulý mesiac automobilka dodala do Holandska viac ako 4 000 elektromobilov a očakáva sa, že tento mesiac ich bude ďaleko viac, odhadom 10 000 až 13 000. Za tieto skvelé čísla môže najmä nový a efektívnejší proces dodávky elektromobilov do Holandska, odkiaľ tieto vozidlá následne putujú do celej strednej Európy. Tesla tak doteraz neplnila svoje ciele najmä pre zlý logistický systém. Zmenu k lepšiemu by mal priniesť nový softvér pre interný predaj a správu služieb Tesly, ktorý však na konci roka nefungoval úplne dokonale, no postihy pri dodávkach vozidiel sú minimálne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom