Tesla údajne začala realizovať svoj ďalší tajný projekt s názvom „Palladium“. Portálu Electrek sa podarilo zistiť niektoré zaujímavé informácie, ktoré smerujú k tomu, že sa zrejme už čoskoro dočkáme vynovených elektromobilov od Muskovej automobilky.

Keď si porovnáme Model S a hocijaký bežný automobil vzhľadom na rok uvedenia a počet generácií, výsledok nás môže šokovať. Kým niektoré automobily za pár rokov prejdú mnohými zmenami, Model S od roku 2012 stále nedostal úplný redizajn či iný zásadnejší facelift. Pre porovnanie Škoda Octavia za ten čas prešla od druhej až k štvrtej generácii, pričom 3. generácia dostala navyše aj facelift.

Je teda vysoko pravdepodobné, že nový tajný projekt Tesly s názvom Palladium by sa mohol týkať zmien vzhľadu Modelu S, ale zároveň aj Modelu X, ktorý prišiel na trh v roku 2015. Ten teda nie je až tak starý, ale zdroje blízke Tesle uvádzajú, že projekt Palladium sa zameriava na prepracovanie oboch áut, informuje Insideevs.

Projekt Palladium sa týka najmä zmien v továrňach vo Fremonte aj Nevade. Aj keď Tesla oficiálne nič nepotvrdila, projekt by mal zahŕňať výstavbu nových výrobných liniek pre aktualizované verzie Modelov S a X.

Prečítaj si tiež
Elon Musk prezradil svoju obľúbenú farbu. Bude to prvá exkluzívna farba lakovaná len v európskej továrni

Nový tajný projekt môže mať dokonca niečo spoločné s predchádzajúcim tajným projektom Roadrunner, ktorý sa predtým taktiež spomínal len v teoretickej rovine. Cieľom projektu mala byť výroba kvalitnejších, lepších a hlavne lacnejších batérií. Minulý mesiac sme ťa však informovali o oficiálnom potvrdení projektu Roadrunner, a teda Tesla naozaj vyvíja a vyrába vlastné batérie.

Palladium by teda mohol zahŕňať nielen použitie týchto inovovaných batérií, ale aj zmenu vzhľadu ako exteriéru, tak aj interiéru Tesly Model S a Model X, ktorý sa v neoficiálnych kruhoch spomína už veľmi dlhú dobu. Zatiaľ však neexistujú žiadne oficiálne informácie, avšak dá sa očakávať, že sa všetko dozvieme už na „Dňoch batérií Tesly“ (Tesla Battery Day), ktorý sa mal konať už v apríli, ale kvôli pandémii koronavírusu bol presunutý na september.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom