Generálny riaditeľ Tesly prezradil na Twitteri svoju obľúbenú farbu pre elektromobily, ktorá však zatiaľ neexistuje. Tesla ponúkne novú farbu až po začatí výroby v nemeckej továrni Giga Berlín. V nej sa totiž bude nachádzať najmodernejšia lakovňa na svete, informuje NewsABC.

Elon Musk sa zdá byť ohromne nadšený z lakovne, ktorá vyrastie v továrni Gigafactory 4 v Berlíne. Lakovňa má patriť k najpokročilejším na automobilovom trhu a navyše sa v nej bude lakovať farba, ktorá je Elonova najobľúbenejšia. Deep Crimson, a teda krvavá červená, bude premiérovo ponúkaná na Teslách vyrobených práve v Nemecku.

Ako informuje portál Teslarati, elektromobily Tesla je dnes možné kúpiť iba v niekoľkých farebných možnostiach. Biela „Pearl White Multi Coat“ je základnou farbou, ktorá je bez príplatku ponúkaná pre každú Teslu.

Za príplatok sú k dispozícii čierna „Solid Black“, strieborná „Midnight Silver Metallic“, modrá „Deep Blue Metallic“ a červená „Red Multi Coat“. Vzhľadom na to, že prvé modely Tesly, ako Model S, ponúkali oveľa širší výber farebných možností, 5 farieb sa mnohým zdá ako veľmi malý počet.

To sa však už čoskoro zmení. Po tom, čo Musk už dávnejšie oznámil, že v nemeckej továrni sa bude nachádzať najmodernejšia lakovňa na svete, oznámil aj prvý farebný odtieň, ktorý pribudne na výber minimálne pre Teslu Model Y. Práve tento model je totiž primárnym elektromobilom vyrábaným v Giga Berlín.

Musk síce neopísal, ako presne bude vyzerať nová farba Deep Crimson, no už v minulosti spomínal, že lakovňa v Berlíne bude schopná vyrábať vozidlá s „viacerými vrstvami úžasných farieb, ktoré sa jemne menia so zakrivením“.

Nenechaj si ujsť
Dizajn a automobilové majstrovstvo Nemcov? Musk priznal, že chce vyrobiť úplne nový model v EÚ

Napravenie reputácie

Tesla si v posledných rokoch značne poškodila svoju reputáciu čo sa týka kvality výroby na jej autách. V tomto článku si môže prečítať o chybách, s ktorými sa stretlo množstvo zákazníkov. Jednalo sa najmä o príliš veľkú medzeru na prednej kapote či nesprávne zarovnanie okenných líšt.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot / YouTube

Bývalý výkonný riaditeľ General Motors, Bob Lutz, sa však nedávno vyjadril, že po týchto správach sa zastavil pri Tesle Model 3 na parkovisku, aby si ju obzrel zblízka. Farba však bola bez zjavnej chyby a medzery medzi jednotlivými dielmi sa zdali byť už úplne rovnomerné.

Tesla sa teda zjavne snaží viac pracovať na dokonalejšom vzhľade vozidiel a nová farba Deep Crimson k tomu môže rovnako nemalou mierou prispieť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom