Mladoboleslavská automobilka v novembri predstavila svoj najnovší počin, ktorý síce nepriniesol zásadnú revolúciu, no prekvapil veľkými vylepšeniami v oblasti technológií a opäť zvyšuje latku strednej triedy na vyššiu úroveň. Vylepšený dizajn, technológie a motorizácie jej dodali druhý dych a už čoskoro bude pre záujemcov dostupná aj na našom trhu. Škoda zverejnila oficiálne ceny, za ktoré sa bude nová Octavia predávať na Slovensku. V základe nestojí ani 18 000 €.

Škoda Octavia, ktorá je na Slovensku už od svojho uvedenia na trh jedným z najpredávanejších modelov, posilňuje svoju pozíciu uvedením úplne novej generácie. Novinka tieto parametre opäť posúva vyššie a nastavuje tak latku v kategórii nižšej strednej triedy. Nová generácia ponúka nielen vylepšený dizajn, priestranný interiér, ale aj úplne novú generáciu motorov, vrátane agregátov na CNG či mild a plug-in hybridného pohonu.

Na najnižšiu výbavu si ešte počkáme

Octavia je v súčasnosti k dispozícii v karosárskej verzii combi. V priebehu dvoch týždňov bude k dispozícii už aj vo verzii liftback. V oboch karosárskych verziách – liftback a combi bude dostupná v dvoch výbavových stupňoch (Ambition a Style ) a s tromi pohonnými jednotkami. V obľúbenom variante liftback v kombinácii s motorizáciou 1,0 TSI 81 kW (110 k) so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a výbavou Active začína na sume 17 790 eur. Základná výbava bude dostupná od júla 2020.

skoda-auto.com

V súčasnosti je tak možné objednať prevedenie Octavia Combi 1,5 TSI ACT 110 kW (150 k) so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Verzia liftback bude dostupná v priebehu dvoch týždňov s rovnakou výbavou.

Škoda aktuálne spúšťa predaj dvoch verzií výbav

Verzia Ambition začína na cene 21 810 eur (liftback) alebo 22 760 eur (combi). Pýši sa bohatou výbavou, ktorá zahŕňa napríklad dvojzónovú automatickú klimatizáciu Climatronic, 10-palcový Virtuálny Kokpit, LED svetlomety vpredu i vzadu, hmlové LED svetlá, asistent udržiavania jazdného pruhu, 16-palcové disky z ľahkých zliatin, centrálne uzamykanie s diaľkovým ovládaním a štartovacím tlačidlom, elektrické ovládanie všetkých okien a vonkajších spätných zrkadiel, malý kožený paket a mnoho ďalšieho.

Najvyšší stupeň výbavy Style, ktorý začína na sume 24 540 eur (liftback) alebo 25 490 eur (combi), pridáva napríklad 17-palcové disky z ľahkej zliatiny, Full LED Matrix predné svetlomety a s funkciou prisvecovania do zákrut, LED zadné svetlá (TOP variant) s dynamickými ukazovateľmi smeru a uvítacím efektom, svetelný a dažďový senzor, navigačný systém Columbuss 10-palcovým dotykovým displejom, vyhrievaný dvojramenný multifunkčný volant, parkovacie senzory vpredu, ambientné LED osvetlenie interiéru a ďalšiu bohatú výbavu.

Zákazník si môže dokúpiť aj k jednotlivým variantom výbavy aj ponúkané pakety navyše. Napríklad paket Ambition Plus za cenu 449 eur alebo Style Plus s cenovkou 749 eur.

Škoda

Štartovacia predajná cena 21 810 eur sa vzťahuje na špecifikáciu Ambition s benzínovým motorom 1,5 TSI ACT 110 kW so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. V prípade verzie combi začína cena s rovnakou výbavou a motorizáciou na 22 760 eur. Aktuálne dostupné sú celkovo tri motorizácie.

Okrem 150-koňového turbobenzínu sú to dva varianty dvojlitrového naftového turbomotora s výkonom 85 kW (115 k) a 110 kW (150 k). Silnejší 2,0 TDI SCR 110 kW je dostupný iba s automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Ostatné motorizácie, zahŕňajúce benzínové turbomotory 1,0 TSI s výkonom 81 kW (110 k) a 2,0 TSI 140 kW (190 k) či naftový turbomotor 2,0 TDI 147 kW (190 k), budú dostupné v priebehu roka 2020.

Pribudne aj športová a elektrifikovaná verzia

Neskôr počas tohto roka sa do predaja dostanú verzie Scout, RS či variant s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG). Ako prvá sa svetu už o pár dní ukáže športová Pctavia RS, ktorá vôbec po prvý raz dorazí vo variante iV, teda s čiastočne elektrifikovaným plug-in hybridným pohonom s maximálnym výkonom 180 kW (245 k). V budúcnosti príde aj variant s plug-in hybridným pohonom s výkonom 150 kW (204 k) s dojazdom na čisto elektrický pohon až 55 km.

Okrem toho pribudnú motorizácie s názvom eTEC, ktoré budú využívať mild-hybridnú technológiu. Trojvalec 1,0 TSI Evo s výkonom 81 kW (110 k) a štvorvalec 1,5 TSI Evo s výkonom 110 kW (150 k) budú spolupracovať so sedemstupňovou prevodovkou DSG, pričom budú využívať 48V remeňom poháňaný štartér-generátor a lítiovo-iónový akumulátor na zníženie spotreby a zvýšenie efektivity motora.

Autorizovaná predajná sieť prijíma objednávky na nový model počnúc dnešným dňom. Okrem toho je možné vozidlo prispôsobiť podľa preferencií zákazníka aj v slovenskom konfigurátore na oficiálnej stránke výrobcu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom