Elon Musk dodržal sľub, ktorý dal Austrálii koncom septembra. Za menej ako 100 dní sa mu podarilo vybudovať najväčšiu batériu na svete.

Pomoc Južnej Austrálii sľúbil Elon Musk po niekoľkých komplikáciách s elektrickou energiou. Jednou z nich bola silná búrka v septembri minulého roka, ktorá narušila kritickú infraštruktúru a nechala až 1,7 milióna ľudí bez elektrickej energie. Ďalšie výpadky sa odohrali začiatkom roka kvôli horúčavám.

Dlhodobé riešenie je takmer hotové

Vláda sa z toho dôvodu musela začať obzerať po dlhodobejších riešeniach, ktoré by zasiahnutým oblastiam úplne zmenili život. Tesla sa preto rozhodla Austrálii podať pomocnú ruku, a to nainštalovaním 100 MW/129 MWh Powerpack systému, a teda najväčšej batérie sveta. Tá mala byť navyše napojená na veternú farmu Hornsdale a uskladňovať z nej obnoviteľnú energiu.

Nenechaj si ujsť
Tesla pripravila prekrásny počin pre zničené Portoriko. Prvé solárne centrum už napája nemocnicu

Túto veľkú výzvu sa nakoniec Tesle podarilo splniť a batéria je už takmer hotová. Čaká ju už len nabíjanie energiou a testovanie, či spĺňa všetky štátne regulačné požiadavky. Všetko sa to podarilo za menej ako 100 dní, čo je pre Teslu veľká výhra. Musk totiž sľúbil, že pokiaľ batériu do 100 dní nedodajú, Austrália ju bude mať zadarmo a spoločnosť by tak prišla o 50 miliónov dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom