Tesla sa ako prvá automobilka zúčastnila hackerskej súťaže Pwn2Own vo Vancouveri, kde hackerským skupinám ponúkla svoj Model 3 na to, aby sa do neho pokúsili nabúrať. Dvojici Amat Cama a Richard Zhu sa to v posledný deň súťaže podarilo.

Ako informoval portál Electrek, dvojica hackerov využila na nabúranie sa do systému elektromobilu chybu v infotainmente, kde skrz bug pri renderovaní získali plnú kontrolu nad vozidlom. Za tento kúsok sa im Tesla odmenila úplne novým elektromobilom a podľa portálu SputnikNews navyše zinkasovali finančnú odmenu vo výške 330 000 €.

Tesla si veľmi potrpí na softvérovú bezpečnosť svojich vozidiel. Je to nesmierne dôležité, keďže ich automobily sú neustále pripojené k sieti a cez ich softvér sa dá ovládať úplne všetko. Aj preto majú od roku 2014 spustený program na hľadanie a nahlasovanie podobných chýb vozidla.

Nahlásené chyby sú následne odmeňované finančnou sumou až do výšky 13 000 eur. Navyše majiteľom, ktorí by si pri cielenom hľadaní nejakého bugu poškodili svoje vozidlo, nepadne záruka a Tesla im tak zadarmo dá celý softvér dokopy. V súčasnosti už spoločnosť spolupracuje s viacerými bezpečnostnými firmami, ktoré takisto hľadajú zraniteľné miesta v softvéri americkej automobilky. Výhodou Tesly však je, že po nájdení a nahlásení chyby ju môžu takmer okamžite distribuovať svojim zákazníkom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom