Streamovacie služby sa u nás počas najbližších dní pochvália skutočne bohatým množstvom sľubne vyzerajúceho obsahu, v ktorom zďaleka nedominuje iba Netflix, ale aj u nás menej populárne platformy Prime Video a Apple TV+.

Sľubná komédia na Netflixe

Začnime ale práve Netflixom, kde už dnes štartuje čierna komédia s hviezdnym obsadením I Care a Lot. V hlavných úlohách sa tu predstavia Rosamunde Pike (Gone Girl) a Peter Dinklage, známy ako Tyrion Lannister z Game of Thrones, pričom dvojica vo filme nebude vychádzať práve najlepšie.

Rosamunde Pike tu totiž stvárni podvodníčku, ktorá vykorisťuje starých ľudí a profituje na predaji ich majetku. Jej najnovšia obeť, dôchodkyňa Jennifer (Dianne Wiest), sa však ukáže ako priveľké sústo, keďže disponuje väzbami na miestne podsvetie. Tomu šéfuje práve Peter Dinklage, otvorený spor oboch postáv na seba preto nenechá dlho čakať.

Snímka režiséra J Blakesona (Gunpowder) mala premiéru počas minuloročného filmového festivalu v Toronte, prvotné ohlasy hovoria o sviežej čiernej komédii založenej na vynikajúcom hereckom výkone charizmatickej Rosamunde Pike. Film už nájdeš v ponuke Netflixu a to s podporou českých titulkov aj dabingu.

Ďalšia bomba z Nemecka?

Seriáloví nadšenci by pozornosť mali upriamiť na novinku Tribes of Europa, a to predovšetkým za predpokladu, že sa im páčil nedávno skončený mysteriózny počin Dark. Práve jeho tvorcovia stoja aj za aktuálnou novinkou, ktorá je opäť nasiaknutá katastrofickou sci-fi atmosférou.

NEPREHLIADNI
Toto je 10 najsledovanejších filmov a seriálov medzi Slovákmi na Netflixe a HBO GO

Dej Tribes of Europa je zasadený do roku 2074, kedy apokalypsa rozdelila európsky kontinent pod nadvládu niekoľkých mocných skupín. V centre diania sa ocitne trojica súrodencov, ktorí sa súhrou náhod dostanú k mocnému artefaktu, čo ale rozdelí ich cesty.

Trailer oproti predchádzajúcemu seriálu tvorcov Dark naznačuje priamočiarejší dej, zároveň sa podľa neho môžeme tešiť aj na množstvo akcie a citeľne vyšší seriálový rozpočet. Prvá séria pozostáva zo šiestich epizód, ktoré už nájdeš v ponuke Netflixu s podporou českých titulkov.

Skvelé sci-fi aj na Apple TV+

Fanúšikovia sci-fi by si na svoje mohli prísť aj na platforme Apple TV+, kde práve dorazila prvá epizóda druhej série výborne hodnoteného seriálu For All Mankind. Hlavnú rolu v ňom stvárňuje populárny Joel Kinnaman (prvá séria Altered Carbon), seriál zaujme aj netradičným námetom.

Odohráva sa totiž v alternatívnej histórii, kde Rusko ako prvé kolonizovalo mesiac a vesmírne závody sa v skutočnosti nikdy neskončili. Skvelé ohlasy k minuloročnej prvej sérii putovali predovšetkým od sci-fi nadšencov a fanúšikov NASA, ktorí svorne chvália autentickú dobovú atmosféru aj technológie použité pri vesmírnom ťažení.

Spokojní so seriálom sú aj v Apple, ešte pred premiérou druhej série spoločnosť potvrdila práce na tretej sérii, ktorá by sa mala začať nakrúcať začiatkom jari a doraziť by mohla už na budúci rok. Práve predstavené pokračovanie bude na platforme vydávané epizodicky každý piatok, úvodná epizóda je na streamovacej službe dostupná aj so slovenskými titulkami.

Napätie na Prime Video

O hutnú atmosféru a množstvo nečakaných rozuzlení by sa mohol postarať Amazon vo svojej novinke Tell Me Your Secrets. 10-dielny psychologický triler do popredia stavia trojicu rôznorodých postáv s temnou minulosťou, ktorých cesty spojí vyčíňanie brutálneho vraha.

NEPREHLIADNI
Disney+ prichádza. Pozrieme si rozprávky aj s vynikajúcim slovenským dabingom? Zisťovali sme detaily

Kým John (Hamish Linklater), bývalý predátor, sa opätovne snaží zaradiť do spoločnosti a presvedčiť okolie, že je zo svojich úchyliek vyliečený, Mary (Amy Brenneman) je zarmútená matka posadnutá hľadaním svojej dávno zmiznutej dcéry. Hlavná pozornosť sa však upriamuje na postavu Emmy (Lily Rabe), ktorá bola vo vzťahu so sériovým vrahom a nachádza sa v programe pre ochranu svedkov.

Zabudnúť nemôžeme ani Disney+, kde štartuje siedma epizóda skvelej novinky WandaVision. Prvé dve epizódy sme zhodnotili aj v našej recenzii, odvtedy je však komiksová novinka úplne inde a kvalitou každého nového dielu jasne ukazuje, prečo je WandaVision najpopulárnejším seriálom súčasnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom