Netflix na oficiálnom YouTube kanáli uverejnil ukážku na nový dystopický seriál, Tribes of Europa. Ako sme už pri tejto streamovacej službe zvyknutí, trailer predchádza skorému vydaniu, kedy seriál stihne doraziť ešte tento mesiac.

Tribes of Europa je sci-fi seriál, zasadený do roku 2074. V porovnaní s ostatnými titulmi podobne situovanými do blízkej budúcnosti, premisa stavia v tomto prípade na podstatne temnejších prvkoch. Seriál nemeckej produkcie totiž poukazuje na následky katastrofy, rozdeľujúcej Európu na tri základne rody.

Zmýšľanie „nových“ Európanov sa však moc od dnešného nelíši. Najčírejším príkladom je kmeň Origines, snažiaci sa za každých okolností o nekompromisnú nadvládu nad svetom. Ústredím príbehu je trojica pomerne mierumilovných súrodencov pochádzajúca práve z tohto kmeňa, ktorých rozdelí spleť udalostí. Vtedy im neostáva nič iné, ako sa neľútostným svetom pretĺkať na vlastnú päsť.

Sľubnej premise nahráva aj fakt, že na seriáli pracovalo rovnaké produkčné štúdio, ako na jednom z najprekvapivejších, najkomplexnejších a najgeniálnejších seriálov Netflixu, ikonickom Dark. Nadšenie z myšlienky podtrhuje aj na slovo skúpy, no efektný trailer vykresľujúci originálne postapokalyptické zasadenie.

Zároveň v ňom môžeme pozorovať navýšenie produkčnej hodnoty oproti Dark, ktorý sa odohrával v drobnom nemeckom mestečku a špeciálne efekty alebo akékoľvek nadbytočné kulisy či rekvizity ponúkal divákov len sporadicky.

Seriál ponúkne náhľad na tri diametrálne odlišné svety

Autori si pri novinke dali záležať práve na týchto faktoroch, pričom pri sledovaní trojice rozdielnych triád sme už pri traileri mali pocit, že sa dívame na tri rozdielne tituly. Môžeme sa tešiť aj na kvalitný nemecký dabing a podľa karty seriálu IMDb, aj na lokality natočené v českej republike.

Nechceme to zarieknuť, no už pri sledovaní prvej poriadnej ukážky máme pocit, že nás čaká ďalší netflixovský hit, pokračujúci v šľapajach úspešnosti Bridgertonu či Lupina. Tribes of Europa už tradične prinesie kompletnú sériu naraz, kedy prvej šestice epizód sa dočkáme 19. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP