Netflix je miestom, kde okrem svetovo známych titulov narazíš občas na menšie kúsky, ktoré však kvalitou mnohokrát prevyšujú všadeprítomné megahity. Jedným z nich je aj nemecký mysteriózny seriál Dark, ktorý by sa podľa portálu IMDb mal dočkať pokračovania začiatkom leta. Na možnosť vydania tretej série v júni upozornila neoficiálna stránka československých fanúšikov Netflixu.

Prvé dve série seriálového hitu Dark patria rozhodne medzi to najlepšie, čo na Netflixe momentálne nájdeš. Dej sa sústredí na obyvateľstvo drobného nemeckého mestečka Winden, kde sa jedného dňa stratí dvojica detí.

Vtedy sa vzťahy medzi obyvateľmi skomplikujú, keďže jednotlivé rodiny začnú svoje činy navzájom spochybňovať. Situácii nenapomáha ani atypická podobnosť prípadu so zmiznutím obyvateľov pred troma dekádami.

Seriál vyniká najmä schopnosťou razantného dávkovania atmosféry, podnecovanej konštantným budovaním napätia na popredí zamotaného a mysteriózneho deja. Ak si seriálu doteraz nestihol dať šancu, tak teraz je tá pravá doba. Tretia séria je totiž podľa informácii na stránke filmovej databázy naplánovaná na 27. júna.

Mnohí kritici a fanúšikovia Dark seriál nazývajú aj ako nemecký Black Mirror, a to hlavne vďaka komplexnosti seriálového univerza a nie vždy vysvetleným otázkam.

Nenechaj si ujsť
Prebrábka prvej časti Crysis oficiálne potvrdená. Čo prinesie legenda v novej verzii?

Možno aj ty si kedysi dávno tomuto seriálu dával šancu, no jeho nekonzistentnosť, osobitosť a nebojíme sa povedať aj podivnosť ťa pri úvodných častiach odradila. Keď sa však prelúskaš úvodnými epizódami, čaká na teba zážitok, ktorý sa na obrazovkách tak často nevyskytuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom