Stovky tisíc zákazníkov operátora Telekom v Česku a na Slovensku sa už čoskoro dočkajú nového obsahu z produkcie anglickej televízie BBC Earth. Plány o zaradení dokumentárnych filmov do vysielania ohlásila spoločnosť ešte pred pár dňami, pričom oficiálne spustenie programu prebehne v polovici novembra. 

Balík svojich programov tento rok Telekom a DIGI rozšírili o niekoľko športových prenosov pre fanúšikov futbalu, ktorí si zápasy môžu vychutnať už aj na DIGI 6 až 10. O čosi neskôr došlo aj na pridanie exkluzívneho kanálu zameraného na slovenský folklór. Televízia Folklorika bola spustená ešte 1. júna a vo vysielaní ponúka 16 tematických relácií, informoval Telekom vo svojej tlačovej správe. V závere roka sa však operátor rozhodol divákom priniesť ďalšiu exkluzivitu v podobe dokumentárnej televízie BBC Earth.

Telekom rozširuje svoju ponuku

Po zhruba pol roku rokovaní dosiahla spoločnosť s anglickou verejnoprávnou televíziou dohodu, vďaka ktorej sa jej obsah ocitne aj u nás na Slovensku a v susednom Česku. Veľká časť filmov a dokumentov bude v hlavnom vysielacom čase poskytovaná s českým dabingom a časť obsahu bude dostupná s titulkami. BBC doteraz u nás vysielalo len jediný program, BBC World News, ku ktorému tak pribudne aj obsah pre milovníkov prírody.

Nenechaj si ujsť
Prvý slovenský operátor zverejnil ceny, za aké sa bude predávať iPhone XR

od 15. novembra Telekom spustí vysielanie, ktoré bude zhŕňať aj známe filmy ako Modrá Planéta, dvojdielny seriál Planéta Zem I. a Planéta Zem II., no diváci uvidia aj nový 5-dielny seriál z produkcie BBC Earth, Dynastie. Celý obsah bude pritom vysielaný v HD kvalite a popri 180 ďalších krajinách sveta si ho tak bude môcť vďaka iniciatíve Telekomu vychutnať aj Slovensko a Česko.

Prinášame vám prírodu z bezprostrednej blízkosti, ktorá vás chytí za srdce a presvedčí vás o tom, že život na planéte, ktorú nazývame naším domovom, je úchvatný,“ – BBC.

Týmto krokom chce operátor obohatiť svoju ponuku programov o jedinečný obsah, ktorý sa u konkurencie nevyskytne najbližšie 4 roky, o čom informoval aj portál Živé.sk. Práve počas tejto doby má mať Telekom výhradné právo na vysielanie BBC Earth, ktoré môžu neskôr do svojej ponuky zaradiť aj iní operátori.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom