Po iPhone XS a XS Max prichádza na trh aj ich menší súrodenec iPhone XR, ktorý je v mnohých ohľadoch veľmi podobný, no začína na oveľa nižšej cenovke. Mnoho zákazníkov sa ho už nevie dočkať a pomaly prichádza deň, kedy sa oficiálne spustí jeho predaj.

Stane sa tak už nasledujúci piatok 26. októbra a medzi prvými predávajúcimi bude operátor Telekom. Rovnako ako pri predchodcoch, tak aj tu je pripravený systém nezáväznej rezervácie, aby si mal istotu, že v daný deň svoj telefón určite dostaneš. Zverejnené sú aj ceny a modely, ktoré bude mať operátor k dispozícii.

štart predaja iPhone XR

Za menej ako je oficiálna cena

Znova však operátor nebude mať k dispozícii všetky verzie. V ponuke tak nájdeš 64 a 128 GB variantu, pričom u prvej bude na výber len čierna a biela farba. Väčšia verzia ponúkne aj viacero farebných variant a to konkrétne bielu, modrú, žltú a korálovú. Pri vzatí telefónu k paušálu platí, že sa platí jednorázový poplatok + 24 mesačných splátok. Vďaka dotáciám k jednotlivým paušálom tak zákazník v konečnom dôsledku môže ušetriť niekoľko desiatok a v prípade paušálu Áno XXL aj stovky eur.

iPhone XR 64 GB iPhone XR 128 GB
Áno XXL 299 € 9 € 299 € 11 €
Áno XL 399 € 11 € 399 € 13 €
Áno L 499 € 11 € 499 € 13 €
Áno M 549 € 12 € 549 € 14 €
Poplatok Jednorázový Mesačný Jednorázový Mesačný

Predobjednať smartfón si môžeš na oficiálnej stránke operátora a to úplne nezáväzne. Zvyšní operátori zatiaľ dostupnosť smartfónu nezverejnili, no očakáva sa, že sa tak stane v priebehu nasledujúceho týždňa.

Prečítaj si tiež
Nové iPhony síce podporujú Dual SIM, no na Slovensku máme smolu. Kedy sa dočkáme tejto technológie u nás?

Len pre ozrejmenie informácií, iPhone XR prichádza s LCD displejom s rozlíšením 1792 x 828 pixelov a uhlopriečkou 6,1″. Oproti drahším modelom sa odlišuje hlavne hliníkovou zadnou stranou s jedným objektívom či chýbajúcim 3D Touch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom