Telekom pripravil na marec 2020 nevídanú akciu na slovenské pomery. Celý mesiac budú môcť zákazníci využívať dáta úplne naplno v jednej z TOP 10 najlepších sietí na svete vďaka novému nekonečnému balíčku.

Od 1. do 31. marca 2020 si budú môcť zákazníci v Telekom aplikácii aktivovať balík Nekonečné dáta. Každý zákazník s paušálom ÁNO, ÁNO Biznis, Happy i Bez záväzkov si bude môcť aktivovať balík jeden raz počas marca. B2B zákazníkom (SME, TA/LA segmenty) bude balík aktivovaný automaticky.

Extra dáta 1000 GB

Na rozdiel od letného či zimného balíku dát bude mať každý zákazník rovnakú porciu dát, bez ohľadu na to, či využíva program Happy XS, ÁNO S či ÁNO XL Biznis. Tentokrát bude porcia oveľa väčšia ako v minulosti: 1000 GB na celý marec. Každý zákazník môže surfovať a využívať smartfón úplne bez starostí a môže si vyskúšať, koľko dát prenesie v špičkovej 4G (či 3G, 2G) sieti Telekomu.

Telekom

Aktualizované 16:30: Redakcia FonTech.sk zisťovala, čo sa skrýva za týmto nečakaným krokom a od hovorcu spoločnosti Telekom, Michala Koreca, dostala nasledovnú odpoveď.

Akcia Nekonečný marec je určená všetkým našim zákazníkom s paušálom, aby si naplno vyskúšali jedny z TOP 10 mobilných sietí na svete na vlastnej koži.

Takto dostanú celý mesiac a obrovský objem dát, aby ocenili našu mimoriadnu kvalitu. Berieme to ako dátový test národa, koľko dát zákazníci dokážu preniesť, ak nemajú súčasné limity,“

Za celý mesiac môže vidieť stovky filmov, tisícky videí či počúvať hudbu non-stop v najvyššej kvalite. Telekom v marci daruje zákazníkom toľko mobilných dát, aby sa nemuseli kontrolovať a mohli si svoje smartfóny alebo tablety užiť naplno. Priemerná spotreba dátovo aktívneho zákazníka je 2 GB, takže v marci môže preniesť až 500-násobne viac dát.

Veríme, že kapacita siete je na veľké zaťaženie pripravená, čo sme si už vyskúšali vlani 17.5.2019, keď mali zákazníci volania, SMS a dáta zadarmo. Skôr nám ide o zlepšenie zákazníckej skúsenosti – aby si zákazníci sieť naplno vyskúšali a sami sme zvedaví, aké objemy dát budú prenášať,“ dodal vo vyjadrení pre redakciu FonTech.sk hovorca Telekomu, Michal Korec.

Dôvod tohto nečakaného kroku netušíme, no je tu istá teória, že by sa mohlo jednať pokojne aj o skúšku náporu zákazníkov, ak by v budúcnosti možno dostali paušál s neobmedzenými dátami. Na túto tému sme sa pýtali všetkých operátorov v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom