Je akýmsi verejným tajomstvom, že stávkovanie je jedným z národných športov Slovákov. Stačí navštíviť webový portál akejkoľvek stávkovej kancelárie a pozrieť si, koľko vrážajú do tiketov naši krajania. Len pri prezidentských voľbách stavili tipéri v jednej zo stávkových spoločností šialené dva milióny eur. Dva milióny! A to sme uviedli príklad len jednej stávkovej kancelárie.

Ja sám ale nemôžem zaprieť, že si takisto rád podám nejaký ten „tiketík“, aby som otestoval svoje analytické myslenie a premenil všedný deň na adrenalínové dobrodružstvo. Vždy sa ale snažím stávkovať s rozumom. Aj preto mi napadol šialený experiment, z ktorého výsledku mi padla sánka.

Stávkoval som tak, ako mi kázala umelá inteligencia

Algoritmy AI by mali byť na predpovedanie stávok ako stvorené. Prečo? Sú také výkonné, že vedia spracovať obrovské množstvo údajov v priebehu niekoľkých sekúnd. To, čo nám tipérom trvá niekedy celé hodiny, urobí táto technológia za pár desiatok sekúnd. Dokáže analyzovať štatistiky predchádzajúcich zápasov, výkonnosť hráčov a mnohé ďalšie.

Výkonné algoritmy strojového učenia spracúvajú všetky tieto údaje tak, aby odhalili zmysluplné vzorce a vzťahy. Presne táto schopnosť by mala poskytnúť stávkarom výhodu a identifikovať príležitosti, ktoré im prinesú zisk.

AI ale nie je dokonalá a preto webové stránky odporúčajú predikcie od umelej inteligencie používať ako doplnok k svojim vlastným tipom a analýzam, nie bezhlavo kopírovať. To bolo v mojom prípade doslova kľúčové.

Použil som celkovo 3 umelé inteligencie

Rozhodol som sa pre 5-dňový experiment so stávkovaním na futbalové zápasy s pomocou AI. Vybral som si dve webstránky a jednu aplikáciu s predpoveďami umelej inteligencie na jednotlivé stretnutia. Je nutné podotknúť, že išlo o bezplatné nástroje, takže ak máš chuť, môžeš si ich aj ty otestovať bezplatne. Obdobie tohto experimentu trvalo od 2.4. 2024 do 6.4. 2024.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú