S každým sezónnym obdobím, ako sú Vianoce či leto sú spojené aj rôzne akcie a novinky. Slováci si veľmi obľúbili neobmedzené paušály, ktoré poskytujú neobmedzené volania a SMS do všetkých sietí. 

S prvými neobmedzenými dátami prišla 4ka

Na Slovensku prišiel ako prvý s neobmedzenými dátami najmladší operátor 4ka. Program SLOBODA nekonečno plus ponúka za 20 € mesačne neobmedzené dáta v 4G sieti 4ka a 1 GB v celej SR, kde je započítané aj využitie v sieti Orange. Volania a SMS správy sú taktiež neobmedzené v celej SR a EÚ. Paušál je bez viazanosti a je možné nastavenie automatickej obnovy každý mesiac.

Novinkou na celé leto sú taktiež nekonečné dáta, ktoré dostane každý, kto si aktivuje nový paušál a nastaví úhradu služieb automaticky z platobnej karty. Stačí, ak si zákazník od 1.7. do 31.8. kúpi alebo už má aktivovanú kombináciu paušálu SLOBODA+ dáta v sieti 4ka alebo paušál SLOBODA DÁTA a má nastavenú automatickú úhradu SLOBODA+ alebo SLOBODA DÁTA.

Telekom zatiaľ neobmedzené dáta v paušály nemá

Pre svojich zákazníkov si však Telekom pripravil letnú akciu v podobe letného balíka dát. Každý zákazník s paušálom Áno, Áno Biznis, Happy, či bez záväzkov si bude môcť tento balík aktivovať jedenkrát počas júla pomocou aplikácie Telekom.

Klienti, ktorí využívajú kredit na Easy karte, túto možnosť mať nebudú. Veľkosť dát sa líši podľa programu, ktorý zákazník využíva. Dáta budú v platnosti do konca júla, no ak ich zákazník neminie, nebudú sa prenášať do ďalšieho mesiaca. Veľkosť dát bude od 0,25 GB do 30 GB.

Telekom prekopal aj ponuku dátových balíčkov s tým, že teraz sú určené na využívanie v krajinách mimo EÚ.  Po novom sú krajiny inak zoradené v Zónach, napríklad Turecko, Kanada a Mexiko sú už v Zóne 1. Do balíčkov pribudli aj krajiny, ktoré doteraz balíček ani nemali k dispozícii, ako Argentína, Arménsko, Bosna a Hercegovina, či Normanské ostrovy. Celkovo sú dáta mimo krajín EÚ vďaka balíčkom lacnejšie, niekde dokonca až o tri štvrtiny a pribudla možnosť aktivovať si aj 1 GB dát.

Zobraziť celú galériu (6)
Printscreen/TS Telekom
Zákazníci Telekomu môžu taktiež využívať službu StreamOn za 10 € mesačne. Tento balík slúži zákazníkom, ktorí nechcú byť obmedzovaní pri počúvaní hudby alebo sledovaní videí, seriálov, či filmov. Služba StreamOn podporuje aplikácie ako napríklad Apple Music, YouTube, Netflix, HBO GO, Spotify, Deezer, Magio Go, Digi Go a mnohé ďalšie.

V 02 si môžeš zobrať dva telefóny a zapojiť sa do súťaže

Spoločnosť O2 od 2. júla predstavila nové dátové balíky pre zákazníkov predplatenej karty O2 Voľnosť. Zákazníci aktuálne využívajúci dáta môžu získať za rovnakú sumu až dvojnásobný objem dát, pričom po novom si môžu vybrať aj týždňový dátový balík. O2 navyše pre všetkých, ktorí majú v obľube denné dáta, pridáva nový denný objem 1 GB len za 1 €.

„Našu ponuku pre zákazníkov predplatených kariet O2 Voľnosť sme chceli ešte viac prispôsobiť potrebám našich zákazníkov. Nielenže znižujeme cenu, či pridávame dáta v našich balíkoch, ale zákazník sa môže sám rozhodnúť, či chce tieto dáta využívať deň, týždeň alebo 4 týždne.

Navyše novým denným balíkom sme vyšli v ústrety zákazníkom, ktorí nepotrebujú na predplatenej karte využívať dáta každý deň,“ hovorí Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia.

Zákazník si teda bude môcť predplatiť 1 GB na týždeň za 2 €, 1 GB na štyri týždne za 3 € alebo 2 GB na štyri týždne za 5 €.

Orange sa počas leta sústreďuje na festivaly a charitu

V posledných týždňoch niekoľko slovenských hudobníkov vyjadrilo na sociálnych sieťach svoj postoj k tomu, že ľudia počas ich koncertov pozerajú viac do telefónu než na pódium. Odštartovali tak tohtoročnú festivalovú kampaň Orangeu mobil dole #hlavahore, ktorá chce takto motivovať ľudí k tomu, aby napríklad počas koncertov odložili svoje telefóny a užili si ich naživo, mimo online sveta.

Orange na festivaloch už niekoľko rokov pripomína návštevníkom aj ekologický rozmer používania mobilných technológií. Svoju dlhodobú iniciatívu Darujme starým mobilom nový život presunie opäť z predajní aj na trenčianske letisko, kde sa uskutoční festival Pohoda.

Ich ekologická likvidácia je totiž prospešná nie len pre životné prostredie, ale pomôže aj organizáciám, ktoré to potrebujú. Svojimi starými či nepotrebnými telefónmi môže verejnosť pomáhať už sedem rokov. Ďalšia zbierka potrvá do 30. septembra a sumou 50 centov za každý odovzdaný mobil Orange tentoraz prispeje organizácii Deťom s rakovinou.

Tesco mobile pripravil pre svojich zákazníkov letné prekvapenie

Ide o úplne nový balíček Internet na deň 1 GB o ktorom sme ťa informovali aj v našom článku. Zákazníci Tesco mobile tak môžu od 2. júla 2019 nielen počas leta surfovať či už na dovolenke v zahraničí, doma alebo v práci len za 1 euro na deň. Službu Internet na deň má predaktivovanú každý zákazník a za dáta s ňou platí, až keď ich v daný deň skutočne využije.

Zobraziť celú galériu (6)
Tesco mobile (Úprava redakcie)

Novinka je dostupná na predplatenej karte Bodka, ako aj pre zákazníkov využívajúcich pôvodnú kartu na dobíjanie kreditu. Pri cestách v rámci Európskej únie je z nového objemu možné využiť za deň 370 MB dát.

Rozšírená ponuka služby Internet na deň prináša odteraz aj variant 1 GB dát za 1 €. Platnosť dátového objemu je vždy do 23.59 hod. daného dňa. Novinka rozširuje ponuku dátových služieb pre našich zákazníkov, ktorí čoraz viac využívajú internet v mobile.

Preto im prinášame ešte výhodnejšiu alternatívu. V prepočte na pomyselný megabajt ide o zlacnenie oproti nižšiemu variantu denných dát, ktorý naďalej ostáva v ponuke,“ hovorí Alexander Vlčko, marketingový manažér Tesco mobile.

Zákazníci Tesco mobile s predplatenou kartou Bodka si môžu okrem Internetu na deň vybrať aj z troch mesačných dátových balíkov s výhodou bezplatného prenosu neminutých dát do ďalšieho obdobia. Ide o Internet500 za 3 € mesačne, Internet1500 za 6 € mesačne a Internet3000 za 9 € mesačne.

Po virtuálnych operátoroch sa zem ešte nezľahla

Telekomunikační operátori na Slovensku ponúkajú svojim zákazníkom viacero vlastných služieb, no popri nich sa pred rokmi rozhodli niektorí z nich spustiť aj virtuálnych operátorov, ktorí využívajú siete materských spoločností.

V našom článku sme ťa informovali o tom, že aj keď už o nich nepočúvame tak často, sú stále medzi nami. Juro a FunFón aj po rokoch ponúkajú zákazníkom svoje služby.

Zobraziť celú galériu (6)
FunFon s Jurom majú odlišné ponuky, no stále dostatok zákazníkov, Pixabay (Úprava redakcie)

Prví virtuálni operátori, označovaní aj ako mobilní sieťoví operátori MNO (mobile network operator), spustili svoje služby ešte pred 10 rokmi, kedy nastal na Slovensku veľký „boom“ a svojej šance sa chceli chopiť aj spoločnosti, ktoré do tej doby nemali s ponukou telekomunikačných služieb veľa skúseností.

FunFón ťaží predovšetkým zo siete Orange

FunFón priniesol od roku 2010 viacero noviniek, ktorými chcel zaujať zákazníkov. Dnes v jeho ponuke nájdeme služby FunFón Férofka a balík Centofku. V minulom roku sa medzi jeho služby zaradil aj balík SMART, v ktorom si môže zákazník vybrať služby podľa svojich potrieb.

Cena za jednu minútu hovoru sa pohybuje na úrovni 0,07 €, no v rámci FunFónu voláš po prvej minúte zadarmo. Cena za jednu SMS a jeden MB je rovnaká ako pri telefonovaní. Za 0,40 € si môžeš zaplatiť 200 MB internet na deň a za samotnú kartu zaplatíš 7 € aj so 7 € kreditom. FunFón sa už nezameriava len na mladých, pričom jeho portfólio klientov je stabilné.

„Demograficky ide o ľudí oboch pohlaví vo veku 15-45 rokov, 30 % z nich študuje na strednej škole, 44 % z nich študuje na Univerzite, väčšinou vo väčších mestách po celom Slovensku. Ich charakteristikami sú: aktívni užívatelia internetu, online nakupujúci, z dôrazom na vplyv recenzií pri produktoch, otvorení novým veciam a produktom, majú radi cestovanie a šport,“ informovala FonTech.sk hovorkyňa spoločnosti Orange, Alexandra Piskunová.

Veľkú výhodu čerpá tento virtuálny operátor zo siete Orange a vďaka veľkému pokrytiu je možné využívať 4G internet na väčšine územia Slovenska s rýchlosťou 225 Mbit/s pri sťahovaní a 50 Mbit/s pri uploade.

Juro má stále dostatok svojich zákazníkov

Predplatená karta Juro ponúka lacné volania, SMS správy a denný balík pre surfovanie na internete. Poslednou novinkou bolo v máji tohto roka zníženie cien SMS správ zo SR do EÚ na 7 centov. Telekom sa tak stále snaží udržať si zákazníkov, ktorých je podľa vyjadrení hovorcu spoločnosti dostatok.

„Záujem o Jura je v poslednom období približne rovnaký, počet zákazníkov je stabilný, resp. zaznamenávame mierny nárast počas niektorých mesiacov,“ vyjadril sa pre FonTech.sk hovorca Telekomu, Michal Korec.

Pri predplatenej karte Juro sa cena za minútu hovoru pohybuje na úrovni 0,05 €, no ak si kredit dobiješ aspoň za 5 € na 30 dní, tak voláš za výhodnejšiu sadzbu 0,02 € za minútu. Cena za jednu SMS a jeden MB je rovnaká ako pri hovoroch, no pri dátach platí taktiež, že po dobití kreditu aspoň sumou 5 € za 1 MB platíš len 0,02 €. Internet na deň ťa vyjde 0,20 € za 100 MB.

Cena predplatenej karty je 1 €, no za aktiváciu v Telekome zaplatíš 2 € a dostaneš aj bonusový kredit v hodnote 2 €. Aktivácia u partnerov ťa vyjde 2,50 €, no v tomto prípade sa môžeš tešiť na bonusový kredit v hodnote až 5 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom