Nesmierne očakávaná novinka z dielne Xiaomi sa konečne ukázala na prvom oficiálnom zábere. Jedná sa síce iba o plagát, ktorý oznamuje dátum predstavenia smartfónov Mi 10 a Mi 10 Pro, no vďaka nemu sa nám konečne potvrdil očakávaný dizajn, informuje GSMarena.

Konečne tak môžeme odložiť všetky špekulácie týkajúce sa dizajnu smartfónu. K dispozícii máme dokonca aj pohľad na viaceré farebné prevedenia, štvoritú zadnú kameru či displej s kruhovým výrezom v ľavom hornom rohu. Dátum oficiálneho predstavenia je 13. február, čiže na nové vlajkové lode Xiaomi sa môžeme tešiť už o dva dni. Globálna premiéra je však plánovaná o 10 dní neskôr, teda na 23. februára.

Ako informuje portál Gizchina, na sociálnej sieti Weibo zverejnil tento poster samotný CEO Lei Jun. K fotografii pridal popis, že Xiaomi Mi 10 bude prémiový smartfón pre všetkých fanúšikov a tiež to bude kúsok, ktorý dokonale reprezentuje 10 rokov úspechov spoločnosti Xiaomi.

Čo sa týka samotného dizajnu, ktorý môžeme z plagátu vyčítať, je, že nová vlajková loď mať mierne zaoblený displej po oboch stranách. Štvoritá zadná kamera dostane rovnaké špecifikácie ako dávnejšie predstavený model Mi Note 10, pri ktorom sa ako najväčšia slabina ukázal slabý procesor. Na sociálnej sieti Twitter sa tiež objavil príspevok, ktorý informuje o cenovkách a pamäťových verziách Mi 10.

Verzia s 8 GB RAM a 128 GB interným úložiskom by mala stáť 4 200 juanov, čo je asi 550 €. Verzia s rovnakou operačnou pamäťou, no 256 GB interným úložiskom sa bude predávať za 4500 juanov, teda 590 €. Najvyššia verzia dostane až 12 GB operačnej pamäte RAM a 256 GB úložisko za cenu 4 900 juanov, čo vychádza takmer na 650 €. Cenovky sú to v skutku vysoké, čo pri Xiaomi nebýva zvykom, no tieto informácie nepochádzajú od oficiálneho zdroja.

Už o dva dni ale bude koniec všetkým špekuláciám. Ak by ťa ale zaujímalo, s čím by predsa len mohli prísť, môžeš si pozrieť naše staršie články, v ktorých sme sa venovali únikom ohľadom displeja či výsledkom z benchmarku AnTuTu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom