Nové vlajkové lode od Xiaomi pre rok 2020 by sme mali uvidieť už na februárovej konferencii MWC v Barcelone. Na internet sa stále dostávajú nové úniky, ako bude Mi 10 vyzerať a akú výbavu dostanú. Najnovší únik hovorí o tom, že novinky dostanú iba FullHD displej namiesto očakávaného 2K 120 Hz zobrazovacieho panela, informuje Gizchina.

Rozhodnutie siahnuť po zastaralejšom displeji s nižším rozlíšením má jednoduchý dôvod. Xiaomi chce zrejme tlačiť cenovku nových vlajkových lodí čo najnižšie. Leaker Digital Chat Station, ktorý s týmito informáciami prišiel na sociálnej sieti Weibo, ďalej informoval, že tento rok sa taktiež zrejme nedočkáme ani špeciálnej verzie Mi 10 s označením Explorer Edition.

Zdá sa teda, že Xiaomi úplne mení stratégiu predaja a odhaľovania nových smartfónov. Pri sérii Mi 9 si mohol zákazník vyberať z niekoľkých verzií tejto vlajkovej lode – na výber bola klasická Mi 9, Mi 9 Pro, Mi 9 SE, Mi 9 Lite a tiež prémiová Mi 9 Explorer Edition, ktorá sa vyznačovala transparentnou zadnou stenou, pod ktorou bol vidieť „hardvér“ smartfónu. Predajné čísla tohto modelu však zrejme Xiaomi neohúrili, preto Explorer verziu tento rok zrejme neuvidíme, informuje Gizmochina.

Xiaomi

Navyše Xiaomi už dlhšiu dobu neprišlo so žiadnym novým tabletom, posledný model Mi Padu sme videli v roku 2018 a podľa leakera Digital Chat Station ani v roku 2020 Xiaomi nepríde so žiadnou novinkou v tomto segmente.

Spoločnosť sa tak zrejme maximálne sústreďuje na trh so smartfónmi, čomu môže nasvedčovať aj fakt, že na dva roky starý tablet ešte stále nevydali nadstavbu MIUI 11. Či sú tieto úniky informácií pravdivé, alebo nie, sa s určitosťou dozvieme na konferencii MWC, ktorá začína 24. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP