Xiaomi sa vo februári chystá predstaviť dva nové smartfóny. Na verejnosť ešte poriadne neunikol ani dizajn dvoch vlajkových lodí Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro a už sa objavili testy výkonu AnTuTu, ktoré svedčia o tom, že súčasný štvrtý najväčší výrobca smartfónov na svete nenechal nič na náhodu a vlajkové lode vybavil tým najlepším, píše portál Gizmochina.

Fanúšikovia Xiaomi po novembrovom predstavení modelu Mi Note 10 teraz netrpezlivo čakajú na príchod vlajkových lodí, ktoré spoločnosť zvyčajne predstavuje hneď na začiatku roka. Ich predstavenie sa očakáva už budúci mesiac. Vlajkové lode Xiaomi Mi 10 a Xiaomi Mi 10 Pro okrem kvalitných fotoaparátov prinesú aj nadupaný výkon hodný tých najvyšších priečok v benchmarkoch.

Testy AnTuTu, ktoré aktuálne kolujú po internete, ukazujú, že nové vlajkové lode od Xiaomi budú veľmi, naozaj veľmi rýchle. Celkové skóre má viac ako 560 000 bodov a screenshot tiež ukazuje, že zariadenia budú ukrývať Snapdragon 865 a najnovší grafický akcelerátor Adreno.

AnTuTu

Zvyčajne sa slabší smartfón bez prídavku „Pro“ od toho druhého veľmi nelíši. Má zopár vlastností naviac, avšak väčšinou je to len o niečo menšia pamäť RAM či o niečo horší fotoaparát. Očakáva sa však, že spoločnosť Xiaomi tentokrát medzi touto dvojicou vlajkových lodí urobí výraznejší rozdiel.

Podľa uniknutých informácií má Xiaomi Mi 10 prísť s obnovovacou frekvenciou displeja na úrovni 90 Hz a bude zrejme obsahovať 4 fotoaparáty – hlavný so 64 MP rozlíšením, ďalej 20 MPx ultraširoký, 12 MPx teleobjektív a hĺbkový s 5 MPx jednotkou. Batéria má mať údajne kapacitu až 4 800 mAh a ponúkne rýchle 30 W nabíjanie.

Zobraziť celú galériu (3)
Dávid Igaz / FonTech

Na druhej strane, silnejšie Mi 10 Pro bude dodávané s vyššou obnovovacou frekvenciou displeja na úrovni 120 Hz. Kvarteto fotoaparátov sa v tomto prípade bude líšiť len hlavným objektívom, ktorý bude o niečo kvalitnejší – pôjde o 108 MPx snímač a môžeme rátať s rovnakým senzorom, aký bol v Mi Note 10, no so softvérovými vylepšeniami. 4500 mAh batéria by mala bez problémov vydržať aj dva dni, navyše príde s podporou ešte rýchlejšieho 66 W nabíjania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom