Automobilka Rivian v najnovšom videu poskytla množstvo informácií a podrobností o svojej továrni, kde bude vyrábať elektrický pick-up R1T. Máme tak jedinečnú možnosť nahliadnuť do továrne, ktorá už o chvíľu prejde do plnej prevádzky. Na video upozornil portál Electrek.

Konkurenčná automobilka Tesly plánuje predávať nový elektrický pick-up a SUV už na budúci rok. Po tom, čo Rivian kúpil bývalý závod Mitsubishi v americkom meste Normal v štáte Illinois, rozhodol sa pochváliť pokrokom, ktorý vedie k ukončeniu prípravných prác a začatiu ostrej výroby.

Rivian R1T by dokonca mohol byť prvým elektrickým pick-upom na trhu, nakoľko automobilka začala s jeho predprodukciou už minulý mesiac. Minulý mesiac dokonca Rivian potvrdil, že elektrický pick-up sa dostane priamo do predaja už v druhej polovici budúceho roka.

Aj keď je na videu možné vidieť veľký pokrok, stále im zostáva množstvo práce. RJ Scaringe, generálny riaditeľ Rivianu, uviedol, že musia vybudovať výrobnú linku na výrobu karosérií, ktorú plánujú dokončiť túto jeseň a taktiež je potrebné nainštalovať približne 500 robotov.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Youtube/Rivian

Scaringovi však nie je ukradnutá ani naša planéta. Pri výrobe používajú „oceánske“ plasty, teda plasty, ktoré sú vysávané z oceánov. Chcú tak pomôcť vyčistiť znečistené moria a opätovne použiť recyklovaný materiál. Ako informuje Insideevs, Rivian má zároveň väčšinu svojich zásielok v opätovne použiteľných prepravných kontajneroch.

Prečítaj si tiež
Kým sa Tesla a Nikola bijú, tretí výrobca v pozadí naberá gigantické investície. Dokopy už získal 6 miliárd a začne vyrábať prvý model

Spor s Teslou

Americký startup, ktorý sa radí medzi konkurenciu Tesly, sa hneď na začiatku svojej existencie dostal do sporu práve s Muskovou automobilkou. Čelí žalobe z dôvodu, že zamestnal niekoľkých bývalých zamestnancov Tesly, ktorí mali do Rivianu priniesť dôverné dokumenty týkajúce sa stratégie a výroby v Tesle.

Nedávno sa k tomuto sporu vyjadril aj samotný Elon Musk, pričom kroky konkurenčnej automobilky označil za absolútne pytliactvo. Viac si môžeš prečítať v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom