Elektrický ťahač Tesla Semi sa opäť objavil v uliciach Fremontu v slnečnej Kalifornii a ako informoval portál Teslarati, rovno ukázal svoje fantastické zrýchlenie aj s pripojeným prívesom.

Tesla Semi je stále ešte iba v štádiu prototypu, no v uliciach Fremontu ho fanúšikovia spozorovali už niekoľkokrát. Elektrický ťahač sa ale nepremával naprázdno, aj tentoraz mal za sebou zapojený príves.

Najnovšie video zachytáva ťahač, ktorý po zabočení vľavo okamžite extrémne zrýchli a toto zrýchlenie je sprevádzané naozaj futuristickým zvukom. Elektrický ťahač je bez prívesu schopný zrýchliť z 0 na 100 km/h v priebehu 5 sekúnd, no ani s prívesom nie je tento čas výrazne vyšší.

Diaľničné rýchlosti je schopný dosiahnuť v priebehu 20 sekúnd, čo je oproti bežným naftovým ťahačom neporovnateľne rýchlejšie. Tesla je schopná dosiahnuť takéto fantastické časy zrýchlenia vďaka použitiu štvorice motorov, ktoré si „požičali“ z  Tesly Model 3, píše Motor1.

Elektrický ťahač s extrémnym dojazdom

Napriek tomu, že prvý prototyp bol predstavený ešte v roku 2017 a do predaja mala ísť Tesla Semi už minulý rok, stále sa tak nestalo, no na druhej strane to vôbec nie je na škodu. Produkčná verzia dostane nové batérie, ktoré masívne zvýšia dojazd na jedno nabitie.

Screenshot / The Modesto Bee

Pred pár dňami dokonca aj Musk oficiálne odhalil nové detaily ohľadom ťahača. Elon v rozhovore uviedol, že dojazd 500 až 800 kilometrov dosiahne model Semi ľavou zadnou už s využitím súčasnej technológie.

Postupom času a použitím svojich nových článkov Tesla 4680, ktoré predstavila automobilka v septembri počas udalosti „Deň batérií“, dokáže dojazd elektrického ťahača vzrásť až na 1000 kilometrov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom