Len začiatkom januára sme sa dočkali potvrdenia príchodu prequelu Game of Thrones s názvom House of Dragon, ktorý očakávame už v roku 2022. Koncom januára tiež vyšli na povrch informácie o novej príbehovej odbočke založenej na trojici fantasy noviel George R. R. Martina s názvom Tales of Dunk and Egg. Portál Deadline však najnovšie priniesol exkluzívne informácie o ďalšej trojici seriálov z prostredia Game of Thrones, upozornil The Hollywood Reporter.

Nie je veľkým prekvapením, že HBO plánuje na svojej azda najpopulárnejšej sérii založenej na knihách George R. R. Martina postaviť univerzu, do ktorej bude prinášať nové seriály ešte mnoho rokov. Zatiaľ čo natáčanie prequelu na Game of Thrones s názvom House of Dragon, ktorý sa zameria najmä na rod Targaryen, by už malo čoskoro začať, zintenzívňuje sa aj rozvoj nových projektov, ktoré do univerza pribudnú.

HBO sa chystá na veľké rozšírenie univerza

Tými najnovšími sú až 3 seriály s názvom 9 Voyages, Flea Bottom a 10 000 Ships. Z týchto troch sa podľa všetkého formuje najrýchlejšie prvý spomínaný, o ktorého vývoj sa stará Bruno Heller, tvorca seriálov Rome, The Mentalist či Gotham. Tento seriál má zobrazovať plavby Lorda Corlysa Velaryona na palube lode Sea Snake, ktorý putoval medzi rozličnými miestami vrátane Pentosu, Dragonstone a Westerosu.

Prečítaj si tiež
George R. R. Martin chystá pre HBO nový seriál, nie je to Game of Thrones

Druhý seriál Flea Bottom sa má zamerať na najchudobnejšiu štvrť v najväčšom meste Siedmich kráľovstiev King’s Landing, kde sa zrodili postavy ako Davos Seaworth a Gendry Baratheon.

Tretím, a pre fanúšikov histórie Game of Thrones azda najočakávanejším titulom, bude seriál 10 000 Ships, ktorý predstaví cestu bojovníkov princeznej Nymerie a pozostalých členov skupiny Rhoynarovcov. Tento príbeh sa odohráva približne 1000 rokov pred udalosťami v ságe Pieseň ľadu a ohňa.

Pokiaľ sa jeho príprava potvrdí, pôjde o zatiaľ najstarší zo všetkých ohlásených projektov. HBO totiž ešte v roku 2019 pracovalo na prvom prequeli The Long Night, ktorý mala na starosť Jane Goldman a odohrával sa až 8 000 rokov pred udalosťami Game of Thrones, no koncom toho roka sa seriálu vzdalo.

Neprehliadni
Pán Prsteňov má problémy. Seriál od Amazonu opustil jeden z hercov aj viacerí odborníci na Tolkiena

HBO tieto správy síce odmietlo komentovať, no vedúci obsahu streamovacej služby HBO Max, Casey Bloys, sa pred mesiacom pre Deadline vyjadril, že v hre sú viaceré rozpracované projekty, na ktorých spolupracujú aj s Georga R. R. Martinom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom