Prequel House of the Dragon, sústredený na rod Targaryenov, očakávame už v roku 2022. Portál Variety sa však dostal k exkluzívnym informáciám, podľa ktorých HBO chystá ešte ďalšiu príbehovú odbočku Game of Thrones.

Podľa dostupných informácií ide zatiaľ iba o jednohodinovú pilotnú (skúšobnú) časť seriálu, ktorú si HBO objednalo, a ktorá bude založená na trojici fantasy noviel George R. R. Martina, Tales of Dunk and Egg. Udalosti údajného prequelu zdieľajú so seriálom rovnaké univerzum, pričom okolnosti kníh sa odohrávajú 90 rokov pred tými v knihe A Song of Ice and Fire.

Tri knihy v novom seriáli?

Hlavnými postavami príbehov sú Ser Duncan the Tall, familiárne nazývaný Dunk, a mladý Aegon V. Targaryen, známy ako Egg. Druhý spomínaný je mimochodom brat Majstra Aemona, ktorého v pôvodnom seriáli stvárnil dnes už zosnulý Peter Vaughan.

Amazon (Úprava redakcie)

Martin do dnešného dňa vydal tri knihy zo série Tales of Dunk and Egg, a to The Hedge Knight v roku 1998, The Sworn Sword v roku 2003 a The Mystery Knight v roku 2010. Trojica noviel vyšla po úspechu seriálu v roku 2015 v jednotnom zväzku, nazvanom A Knight of the Seven Kingdoms.

Zdroj uvádza, že projekt je zatiaľ len v štádiu plánovania a žiadny z kreatívnych mozgov mu priradený nie je. U HBO však ide údajne o jednu z hlavných priorít, keďže spoločnosť ešte stále chce vyťažiť z pomaly utíchajúceho rozruchu okolo Game of Thrones.

Zároveň musíme brať na zreteľ, že HBO sa oficiálne k odbočke na motívy príbehov série Tales of Dunk and Egg zatiaľ nevyjadrilo. Išlo by tak už o druhý prequel seriál z radov fantasy univerza, ktorý by vďaka figuroval ako elegantné skrátenie čakania na ďalší veľkoformátový seriál House of the Dragon.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP