Populárny spisovateľ a scenárista George R. R. Martin síce na pohľad môže pôsobiť ako zrelý do dôchodku, v skutočnosti je však veľmi aktívny a okrem nekonečného dopisovania šiestej knihy ságy A Song of Ice and Fire sa angažuje hneď na niekoľkých ďalších projektoch.

71-ročný autor fantasy s HBO spolupracuje predovšetkým na tvorbe House of the Dragon, nového seriálu z univerza Game of Thrones, ktorý bude dejovo zasadený pred udalosti dobre známej série. Martinovi, zdá sa, spolupráca s americkou káblovkou chutí, okrem projektov týkajúcich sa Game of Thrones totiž pre HBO pracuje aj na novom seriáli.

TMDB

Ako informuje Polygon, pripravovanou novinkou by mala byť sci-fi séria Roadmarks, inšpirovaná rovnomenným románom z 80-tych rokov od spisovateľa Rogera Zelazneho. Jej dej sa zameriava na cestu, ktorá umožňuje cestovať v čase a navštevovať alternatívne reality.

V centre príbehu stojí cestovateľ v čase Red Dorakeen, ktorý sa snaží zmeniť historické udalosti tak, aby mohol opäť navštíviť polozabudnuté miesto. Roadmarks by mohol obsahovať aj prvky fantasy, predovšetkým súdiac podľa obalu, na ktorom sa nad cestou vznáša drak.

Nič nie je isté

Martin na projekte spolupracuje so scenáristkou Kalindou Vazquez (Fear the Walking Dead, Star Trek: Discovery), dvojica sa už spolu pred niekoľkými rokmi pokúsila priniesť na obrazovky jednu z Martinových hororových poviedok, nakoniec sa však pre televízne spoločnosti neukázala ako dostatočne zaujímavá a projekt nedostal zelenú.

Podobný scenár podľa George R. R. Martina hrozí aj pri Roadmarks a spisovateľ na svojom blogu upozorňuje, že v žiadnom prípade nejde o hotovú vec. Aktuálne prebiehajú rozhovory so zástupcami HBO, ktorí si v lepšom prípade objednajú pilotný diel a na jeho základe budúcnosť projektu zhodnotia.

Ak by sa Roadmarks skutočne pohol vpred, Martin na ňom bude podľa vlastných slov pôsobiť v úlohe výkonného producenta, showrunnerkou seriálu by bola Kalinda Vazquez. Spisovateľ zároveň naznačil, že aj keď predloha pozostáva iba z jednej knihy, potenciál seriálu siaha omnoho ďalej a Roadmarks si vie predstaviť ako niekoľko sériovú záležitosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom