Očakávaný prequel populárneho fantasy seriálu, ktorý mal zobraziť vojnu ľudstva proti Bielym chodcom, sa podľa Time nekoná. Natočený pilot zlyhal na plnej čiare a HBO od seriálu odstúpilo. 

Zdá sa, že bez kníh Georga R.R. Martina už populárne Hry o tróny zďaleka nie sú takou zárukou kvality, na akú sme boli zvyknutí. Dôkazom sú posledné dve série skončeného seriálu, ktoré vysoké očakávania divákov príliš nenaplnili, no a momentálne túto skutočnosť potvrdzuje aj jeden z prequelov, ktorý mal fantasy fenomén dostať.

Projekt s pracovným názvom Long Night sa mal odohrávať tisícky rokov pred udalosťami seriálu počas tzv. Age of Heroes a zobrazovať mal boj ľudí proti Bielym chodcom. Politikárčenie, sprisahania a zrady mali ísť bokom a Long Night mal byť podľa Entertainment Weekly prequelom s novým pohľadom na Westeros a silnými ženskými hrdinkami.

Tomu by zodpovedalo aj obsadenie, keďže jednej z hlavných úloh sa mala chopiť  Naomi Watts (Demolition, The Glass Castle) a showrunnerkou mala byť známa scenáristka Jane Goldman, ktorá sa postarala o príbeh Kick-ass alebo o dvojicu akciou nabitých Kingsmanov.

Začiatkom roka bol v Severnom Írsku natočený aj pilotný diel, ten však po zhladnutí HBO zamietlo a rozhodlo sa od projektu odstúpiť.  Nečakaný krok zo strany HBO prekvapuje o to viac, že spoločne s Jane Goldman na projekte spolupracoval aj George R. R. Martin.

Prečítaj si aj
HBO bude mať ďalší seriál z prostredia Game of Thrones. Zameria sa na históriu najznámejšieho rodu

Zrušený prequel však nebol jediným projektom zo sveta Game of Thrones, na ktorom HBO pracuje. Rozbehnutý je aj seriál House of the Dragon približujúci krvavú históriu rodu Targaryen a občiansku vojnu, ktorá jeho panovanie sprevádzala. Projekt iba pred pár chvíľami oficiálne dostal zelenú, vysokým očakávaniam navyše pomáha aj skutočnosť, že novinka sa má inšpirovať Martinovou knihou Fire & Blood, ktorá vyšla iba v novembri minulého roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom