banner-mate-8
Čínski výrobcovia smartfónov ako Xiaomi, Huawei, LeEco a ZTE zažili za posledných pár rokov veľa slávy, a to hlavne v prípade Huawei-u. Na západe relatívne neznáme Xiaomi predstavovalo dlhé roky veľkú hrozbu aj pre gigantov ako Samsung, Sony, HTC, LG, či Motorola.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Hovorí sa, že dobré výrobky majú na svedomí dobrí ľudia. Týmto heslom sa pravdepodobne riadili viacerí čínski výrobcovia, keďže podľa informácií niektorí z nich zamestnávali aj ľudí od juhokórejských výrobcov, aby pracovali na nových produktoch. Mohlo by sa zdať, že straty Južnej Kórei znamenajú pre Čínu zisk, nakoľko LG a Samsung podstúpilo tvrdú reštrukturalizáciu a keďže niektorým zamestnancom veľmi na výber nedával, boli nútení k presunu do čínskych firiem. Dobrým príkladom je aj LG, ktoré sa práve nachádza pod rozsiahlou reštrukturalizáciou a tím ho mal opustiť kvôli práci vo firmách ako Xiaomi. Narozdiel od LG to mali zamestnanci Samsungu komplikovanejšie, pretože kolovali medzi rôznymi spoločnosťami a v tom lepšom prípade aj uspeli. Obe juhokórejské spoločnosti zaznamenali klesajúce zisky a nie až tak dobré úspechy v produktoch, ako sú televízory, notebooky a iná spotrebná elektronika.

Samsung Galaxy Note 5 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


SAN JOSE, CA - JULY 30: A sign is posted in front of a Samsung Electronics office on July 30, 2012 in San Jose, California. The trial in the Apple Inc. and Samsung Electronics Co. patent battle begins today at a San Jose federal courthouse to determine if Samsung illegally copied technolgy used in Apple's popular iPhone and iPads. Apple is seeking $2.5 billion in damages. (Photo by Justin Sullivan/Getty Images)
Veľkým problémom pre juhokórejskú ekonomiku a vládu je, že čínske firmy získali talent od spoločností Samsung a SK Hynix. Polovodičová výroba je pre juhokórejskú ekonomiku obrovský problém, nakoľko Čína sa stala popredným svetovým dodávateľom pamätí a pamäťových čipov. Veľkú pozornosť vzbudil MediaTek, ktorý sa už svojimi produktmi blíži ku Qualcommu.

LG G4 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Zdroj: AndroidHeadlines

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP