Popri známych a renomovaných výrobcoch existujú aj takí, ktorí riešia svoj biznis potichu a snažia sa profitovať na úspechu niekoho iného. A sú veľmi rozšírení aj v smartfónovom priemysle. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Najmä po predstavení vlajkových lodí známych výrobcov sa na trhu zvyknú objaviť nové smartfóny, ktoré tieto vlajkové lode v niektorých smeroch pripomínajú. Zatiaľ čo niektorí výrobcovia si od iných požičajú iba nápad, niektorí zas surovo skopírujú celé zariadenie a predávajú ho oveľa lacnejšie.

Ako zlý je?

Veľkým „milovníkom“ klonov smartfónov je aj EverythingApplePro, známy recenzent a autor virálnych videí na YouTube. Ten sa rozhodol porovnať najnovší klon iPhone X so starším klonom a originálnym modelom. Áno, podobne ako svetovo známi výrobcovia, aj kopírovači svoje klony skutočne vylepšujú.

Nenechaj si ujsť
Apple tajil, že zámerne spomaľoval staršie iPhony. Čo to znamená pre používateľov?

Ako môžeš na videu vidieť, balenie zariadenia je takmer identické s originálnym. Po jeho rozbalení sa ale hneď objavili prvé rozdiely. Okolo displeja sú, samozrejme, oveľa širšie rámiky a hrany fotoaparátu sú o čosi ostrejšie. Po zapnutí smartfónu sa navyše na displeji ukázal umelo vytvorený výrez, ktorý má imitovať iPhone X. Vyzerá ale naozaj ohavne.

iphone x

Príjemným zistením bolo, že novší klon je voči staršiemu oveľa výkonnejší a systém beží omnoho plynulejšie. Funguje dokonca aj odomykanie tvárou Face ID a bezdrôtové nabíjanie. Najprekvapivejšia časť nastala, keď sa YouTuber rozhodol nazrieť pod zadný kryt. Počas odoberania sa totiž rozbil, čím prezradil, že je vyrobený zo skla. Zadný kryt na staršom klone bol vyrobený z plastu a nikto nečakal, že sa to v budúcnosti zmení.

iphone x

O ďalších poznatkoch sa už presvedč sám vo videu. Každopádne, takéto klony určite neodporúčame kupovať, keďže sú na tom výbavou veľmi biedne a na dané ceny sa dajú kúpiť oveľa lepšie smartfóny.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
57%
Páči sa mi to
7%
Chcem to
7%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
29%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.