Steve Wozniak. Technologickí nadšenci, a to najmä fanúšikovia spoločnosti Apple musia toto meno bez výnimky poznať. Wozniak bol spoluzakladateľom spoločnosti a stál pri jej začiatkoch.

Avšak v roku 1985 firmu nadobro opustil a dobu „iZariadení“ tak vôbec nezažil. Aj keď v spojení s Apple sa spomína dodnes, s vývojom iPhonov nikdy nemal nič spoločné. Pred časom v Číne debatoval o tom, ako inteligentne dokážu čínski výrobcovia navrhovať a predávať smartfóny za tak nízke ceny.

Čína si drží prím

Svoj názor ale má aj na iPhony. Už odjakživa sú mnohými ľuďmi odsudzované kvôli vysokým cenám, no napriek tomu sa nájde neuveriteľné množstvo používateľov, ktorí sú si ochotní za iPhony priplácať.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Zobraziť celú galériu (2)
YouTube / TechnoBuffalo

„Produkty od Apple sú spoľahlivé. A cenová politika Apple je extrémne vysoká. Pre mnohých ľudí je to stávka na istotu.“

-Steve Wozniak

Podľa Wozniaka si však ľudia kupujú drahé Apple zariadenia, ako napríklad iPhony, kvôli tomu, že je to stávka na istotu. Inými slovami, keď sa niekto rozhodne investovať do iPhonu, vie, čo má očakávať — spoľahlivosť a inovácie. „Keď máte Apple radi, ste ochotní si za to platiť,“ tvrdí Wozniak. Aj keď v Číne dominujú pochopiteľne čínski výrobcovia, ako Xiaomi či Oppo / Vivo a Apple je z hľadiska podielu na trhu so smartfónmi až na zadných pozíciách, Wozniak si z toho ťažkú hlavu vôbec nerobí.

Nenechaj si ujsť
Apple za posledné roky spomalil a nevie predčiť konkurenciu. V čom tkvie najväčší problém?

„V živote neverím v kvantite rovnako ako v kvalite. Nemusíte mať najväčší podiel na trhu alebo byť číslo jedna, keď ponúkate najlepší produkt, aký dokážete vyrobiť,“ povedal. Narozdiel od čínskych výrobcov, ktorých prioritou je výroba cenovo dostupných smartfónov, Apple sa podľa Steva orientuje viac na inovácie.

Ako to nakoniec Wozniak zhrnul?

Stačí si uvedomiť fakt, kto ako prvý zaviedol trend snímačov odtlačkov prstov. Bolo to práve Apple a jeho TouchID, no neskôr sa táto funkcia poriadne rozšírila a dnes ju už nájdeme na takmer každom smartfóne. Avšak nakoniec Wozniak predsa len pripustil, že v niektorých smeroch Apple za čínskymi výrobcami zaostáva.

iphone x
Zobraziť celú galériu (2)
Twitter / Market Insider

Spomenul napríklad rýchly prevod peňazí cez aplikácie sociálnych sietí, ako napríklad WeChat. S tvrdeniami tohto slávneho technika v istom smere súhlasíme aj my. O kvalite produktov sme sa neraz presvedčili aj u nás v redakcii a nedáme na ne dopustiť. Aj napriek tomu ale radi neustále skúšame nové veci a s rešpektom vnímame aj ostatných výrobcov. Aký je tvoj názor na túto vskutku horúcu tému v smartfónovom svete?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom