Jedným zo základných pilierov atmosféry našich obľúbených videohier je ich zvukový podmaz. Vynikajúci soundtrack býva často nedoceňovaný a na margo vizuálnej stránky presúvaný na ostatné koľaje záujmu spotrebiteľov. Existuje však skupina hráčov, ktorí si nostalgické melódie svojej obľúbenej série dokážu vychutnať aj mimo nej a k tomu im najnovšie dopomôže aj samotný Steam.

Najväčší poskytovateľ digitálnych verzií hier, dodatkov k nim a kopy ďalšieho obsahu spojeného s nimi do svojej ponuky zaviedlo funkciu „Music“.

Ako všetci vieme, videoherné soundtracky sú na tejto platforme dostupné v prípade, ak danú hru vlastníte, no to sa s najväčšou pravdepodobnosťou čoskoro zmení.

V prípade, že o danú hru nemáš záujem, ale jej melódie ti spríjemňujú tieto depresívne jesenné dni, už čoskoro si ju budeš môcť zakúpiť za cenu neporovnateľnú s plnou hrou. My sa radíme medzi fanúšikov herných melódií, a tak takýto nový zdroj soundtrackov vítame každým dúškom. V tejto oblasti však vyskakuje obrovský otáznik na strane konečných spotrebiteľov, ktorí dané hry už vlastnia.

Nenechaj si ujsť
The Last of Us: Part 2 dostáva trailer a poukazuje aj na dychberúcu grafiku. Poznáme oficiálny dátum vydania

Či sa tento hudobný podmaz presunie do novej kategórie určenej len na počúvanie hudby je skôr nepravdepodobné, keďže pôjde o úplne iný formát. Ak k tomu nedôjde, Steam by si mal s aktualizáciou svojej hudobnej knižnice čím skôr pohnúť – aktuálny stav na fronte videohernej hudby je v rámci Steamu zatiaľ žalostný. Ako by to asi mohlo vyzerať sa dozvieš na tu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom