Ministerstvo zdravotníctva v kolaborácii s Ministerstvom vnútra a Ministerstvom obrany spustili web zameraný na blížiace sa celoplošné testovanie Slovenska. Web somzodpovedny.sk obsahuje všetky dôležité informácie o testovaní, ako aj registračné formuláre pre dobrovoľníkov, ktorí chcú pomôcť.

Prvé kolo celoplošného testovania Slovenska (mimo Oravy a okresu Bardejov) na koronavírus prebehne v dátumoch od 30. októbra do 1. novembra. Zainteresované ministerstvá sa vzhľadom na krátky čas do prvého testovania rozhodli spustiť web, ktorý občanov informuje o všetkých dôležitých veciach v súvislosti s testovaním.

Na webe somzodpovedny.sk nájdeš dôležité informácie ako samotné testovanie prostredníctvom antigénových testov prebieha. Jedná sa celkovo o 4 kroky, ktoré bude musieť absolvovať každý občan, ktorý príde na testy:

  • Krok 1. REGISTRÁCIA
  • Krok 2. TESTOVANIE
  • Krok 3. VYHODNOTENIE TESTU
  • Krok 4. PREVZATIE TESTU

somzodpovedny.sk

Na webe sa takisto nachádza aj informatívne video, ktoré znázorňuje metodiku na odbernom mieste. Rovnako tu nájdeš aj inštrukcie, čo robiť v prípade, pokiaľ bude tvoj antigénový test negatívny, alebo pozitívny. Okrem iného sa tu dočítaš odpovede na tie najčastejšie kladené otázky, ako aj aktuálne informácie na tému koronavírusu.

Štát potrebuje dobrovoľníkov

Dôležitou súčasťou celého webu je registračný formulár pre zdravotníkov a dobrovoľníkov, ktorí by radi pomohli pri celoplošnom testovaní Slovenska. Štát v prvom rade hľadá dobrovoľníkov so zdravotníckym profesným alebo študijným zameraním, no v registračnom formulári môžeš zvoliť aj možnosť, že zdravotnícke zameranie nemáš.

Pri odberoch a vyhodnocovaní testov bude nutné vykonávať aj administratívne alebo operatívne úlohy, ktoré môžu prevádzať aj dobrovoľníci bez zdravotníckych skúseností. V dotazníku je možné zvoliť si okres, v ktorom môžeš dobrovoľnú činnosť vykonávať a tiež si môžeš vybrať dni, počas ktorých vieš byť k dispozícii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP