Vo februári toho roka vyniesla do vesmíru raketa Falcon Heavy už takmer ikonickú sýto červenú Teslu Roadster vizionára Elona Muska. V tomto období už dokonca minula Mars spolu s jej kormidelníkom, ktorým je kozmonaut Starman.

Spoločnosť SpaceX nedávno prostredníctvom svojho účtu na Twitteri zdieľala diagram pohybu Starmana v Tesla Roadster naprieč našou slnečnou sústavou. Podľa neho jeden z najpopulárnejších automobilov práve minul Mars a pokračuje ďalej. Samotný príspevok naznačuje ďalšiu zastávku, ktorou je „Restaurant at the end of the universe“, alebo tiež „Reštaurácia na konci vesmíru“.

Najbližšiu zastávku má na svedomí Stopárov sprievodca galaxiou

Pravdepodobne rozmýšľaš, na akú reštauráciu v SpaceX narážajú. Pravdou je, že táto zastávka pochádza z obľúbenej série kníh Elona Muska, ktorými sú novely spisovateľa Douglasa Adamsa s názvom „Stopárov sprievodca galaxiou“. Je to skôr narážka na druhú knihu zo série ako konkrétne miesto. Z týchto kníh dokonca pochádza aj nápis na ovládacom panely „Don’t panic !“.

Uvidíme sa v roku 2091?

Podľa portálu space.com si Tesla Roadster so Starmanom prejdú v priebehu nasledujúcich rokov kopec kilometrov, kým sa opäť priblížia k našej planéte v roku 2091. Podľa simulácie autori štúdie zistili, že Tesla pravdepodobne stroskotá na Venuši alebo Zemi, k čomu pravdepodobne dôjde v priebehu niekoľkých desiatok miliónov rokov. Pravdepodobnosť stretu so Zemou bola vyčíslená na 6 %, zatiaľ čo s Venušou je pravdepodobnosť nárazu na hranici 2,5 %. V simuláciách sa však nedá počítať so všetkým, no zatiaľ nemal Starman žiadny problém a dúfame, že to tak aj do roku 2091 zostane.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom