Hra Star Wars Battlefront 2 bola vydaná iba pred pár dňami a už si stihla vyslúžiť mnoho chváli, ale aj sťažností. Odborníci ale hráčov celkom nerozumejú. 

Hra je kritizovaná najmä za systém PAY2WIN, ktorý hráčov navádza platiť horibilné sumy aj po zakúpení pomerne drahej hry. EA už síce spravilo ústupok, ale aj tak si myslí, že od hráčov si nepýta veľa.

Hra je vraj „podcenená“

Po hromadných sťažnostiach od hráčov spravilo vydavateľstvo niekoľko ústupkov. Išlo napríklad o zníženie cien dôležitých hrdinov o 75 % (znížené ale boli o rovnaké percento aj odmeny z kampaní) a dočasné zrušenie mikrotransakci. Odborníci sa však zhodujú na tom, že reakcie hráčov aj spoločnosti EA boli prehnané a že zrušenie mikrotransakcií predstavuje riziko.

„Organizácia spustenia SWBF2 od spoločnosti EA bola zlá. Napriek tomu ale považujeme pozastavenie MTX [mikrotransakcií] v krátkodobom horizonte za prechodné riziko,“ napísal analytik Evan Wingren z KeyBanc Capital Markets v správe pre klientov. Hra navyše podľa neho vôbec nie je predražená, práve naopak. Hráči vraj nevedia, ako je hra skutočne dobrá a podceňujú ju.

Stále lacnejšia než kino

Wingren pre tento prípad použil zaujímavé prirovnanie. Pokiaľ si totiž niekto kúpi SWBF2 za 60 dolárov, mesačne vysolí na loot boxoch (jedna z najkritizovanejších vecí v hre) 20 dolárov a hru hrá každý deň 2.5 hodiny, za celý rok ho to vyjde iba na 40 centov za hodinu. Avšak keby hráč vymenil SWBF2 za pozeranie filmov v kinách, za hodinu by zaplatil zhruba 3 doláre. Vnímaš aj ty ošiaľ okolo Star Wars Battlefront 2 za zbytočný, alebo si myslíš, že EA hráčov naozaj zdiera?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú