Vývoj herného megaprojektu Star Citizen naďalej vo veľkom pokračuje a to isté platí aj o zbieraní peňazí z crowdfundingových kampaní. Hráči epickému sci-fi s vesmírnymi loďami očividne veria a doteraz  sa podľa PC Gamer vývojárom podarilo vyzbierať viac ako štvrť miliardy dolárov. 

Áno, čítaš správne. Star Citizen prostredníctvom crowdfundingu dokázal od hráčov získať astronomických 251 267 227 dolárov, pričom na hru aspoň raz prispelo približne 2 a pol milióna hráčov. V priemere to znamená, že každý hráč na podporu hry minul približne 100 dolárov.

November bol z hľadiska finančných darov oproti ostatným mesiacom rekordný a hráči rozbehnutú sci-fi akciu podporili viac než 9,5 miliónom dolárov. Ide približne o trojnásobok toho, čo Star Citizen dokázal vybrať počas predchádzajúceho obdobia. Hlavným dôvodom je predovšetkým nedávno skončený CitizenCon, na ktorom vývojári z Cloud Imperium Games odhalili niekoľko smelých plánov do budúcna.

Predstavené bolo napríklad demo s novou arktickou planétou microTech a misiou v utajení, tvorcovia však tiež hovorili o zavedení dynamického počasia a nového systému cestovania vo forme červých dier, cez ktoré budú môcť hráči cestovať do nových systémov. Ako informuje Neowin, vývojári majú za sebou plodný rok, keďže do hry dokázali dostať nové mesiace, planéty, systém práva a poriadku či hrateľnú ženskú postavu.

Prečítaj si aj
Nový God of War zasadia do špecifického obdobia

Noviniek v Star Citizen je jednoducho neúrekom, navyše sa do hry chystá ďalší prídavok vo forme multiplayerového módu Theaters of War, ktorý ponúkne stret 20 vs 20 a pozemné vozidlá. Čo však stále nevieme je dátum vydania finálnej verzie hry, ktorý je aj po dlhých ôsmych rokoch od začiatku vývoja hry veľkou neznámou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom