Napriek tomu, že najnovší titul God of War vyšiel iba minulý rok, herné štúdio Sony Santa Monica už pracuje na jeho pokračovaní. To má byť najnovšie zasadené práve do ázijskej mytológie, pričom vývojári hľadajú do tímu ľudí so skúsenosťami z bojových umení. O téme píše GamesRadar

Pokračovanie v ázijskej mytológii?

Pokiaľ sa v hernom svete aspoň trochu vyznáš, o vydarenom titule God of War (2018), ktorý mimochodom získal ocenenie za najlepší príbeh, si už určite započul. Herné štúdio Sony Santa Monica, ktoré stojí za jeho vývojom, najnovšie hľadá do tímu ľudí so skúsenosťami z rôznych bojových umení alebo tanca.

To naznačuje, že pokračovanie hry by sa mohlo zamerať na ázijské prostredie a mytológiu, pričom výberom by malo byť Japonsko.

Dve nové pracovné pozície, ktoré štúdio ponúka, sú pre asistenta filmového režiséra a filmového umelca, pričom obaja by pracovali v oddelení snímania pohybu, kde by sa zachytávali aj ich bojové sekvencie, píše LADBible. Samozrejme, pojem bojové umenie je veľmi široký, a mohol by znamenať akýkoľvek bojový štýl z rôznych kútov sveta, avšak tento pojem je často spájaný práve s bojovými štýlmi z východnej Ázie, ako sú Karate či Taekwondo.

Tento odhad tiež podporujú poznatky zo samotnej hry, keďže God of War pred koncom odkazoval na viaceré staroveké civilizácie vrátane Japonska. Za zmienku stojí tiež už dávnejšie vyjadrenie režiséra hry, Coryho Barloga, ktorý ešte pred oficiálnym vydaním hry povedal, že by chcel vidieť pokračovanie aj v starovekom Egypte, kde by Kratos okrem iného čelil aj egyptskému bohovi Ra.

Na pokračovanie titulu God of War sa už samozrejme tešíme, a bude zaujímavé sledovať, kam nás hra tentokrát zavedie.

V každom prípade zatiaľ nepoznáme okrem dátumu vydania ani žiadne podrobnosti k príbehu alebo iné informácie. Je však možné, že oznámenia sa dočkáme s príchodom konzoly Playstation 5, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta koncom budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú